Trwa ładowanie...
ddfl7qo

Dwóch 19-latków sprofanowało i ograbiło zwłoki

Dwaj zatrzymani przez policję 19-latkowie przyznali się do profanacji i ograbienia zwłok na cmentarzu w miejscowości Szewna (Świętokrzyskie) - poinformowała Małgorzata Tkaczyk-Kłębek z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Share
ddfl7qo

22 lipca jeden z mieszkańców miejscowości odkrył, że kilka grobowców na cmentarzu zostało otwartych. Na jednym z grobów stała otwarta trumna, w której znajdowały się szczątki ludzkie.

Policjanci w poniedziałek zatrzymali dwóch 19-latków, którzy oznajmili, iż będąc pod wpływem alkoholu wpadli na pomysł "zabawy na cmentarzu". Obaj przyznali się nie tylko do otworzenia nagrobków, ale również do kradzieży z jednego z grobów złotej obrączki.

We wtorek mężczyźni usłyszeli zarzuty profanacji i ograbienia zwłok. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe w wysokości po 1500 złotych i dozór policyjny. Śledczy szukają skradzionej obrączki, która - według relacji 19-latków - miała być przez nich ukryta zaraz po zdarzeniu. Policjanci nie znaleźli jej we wskazanym miejscu.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że sprawców było trzech. Według policjantów, zatrzymanie trzeciego z nich jest kwestią czasu. Podejrzanym grozi do ośmiu lat więzienia.

ddfl7qo

Podziel się opinią

Share
ddfl7qo
ddfl7qo
Więcej tematów