Trwa ładowanie...
dg6usix

Dwie osoby aresztowane w związku z napadem w Wiszni Małej

Zatrzymani po napadzie w Wiszni Małej Jacek S. i Grzegorz K. trafią na 3 miesiące do więzienia. Obaj usłyszeli już zarzuty. W strzelaninie, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę, zginął antyterrorysta oraz okradający bankomat napastnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźni nie przyznają się do głównego zarzutu
Mężczyźni nie przyznają się do głównego zarzutu (East News, Fot: PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS)
dg6usix

Prokuratura we Wrocławiu postawiła zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która zajmowała się włamaniami do bankomatów obydwu mężczyznom. W trakcie napadu w Wiszni Małej Jacek S. siedział w samochodzie i czekał na wspólnika.

Powiązanego ze sprawą Grzegorza K. nie było na miejscu. Mężczyznę zatrzymano później, w Legionowie. Obaj nie przyznali się do zarzutu.

dg6usix

Ponadto Jacek S. jest podejrzany o włamanie w sierpniu do bankomatu na terenie województwa wielkopolskiego i kradzież ponad 200 tys. zł oraz o włamanie do bankomatu w Wiszni Małej i usiłowanie kradzieży kilkudziesięciu tys. zł. Z kolei Grzegorz K. podejrzany jest również o pomoc przy okradzeniu bankomatu w sierpniu.

Do strzelaniny doszło w sobotę ok. północy. Antyterroryści przygotowali zasadzkę na przestępców próbujących ukraść pieniądze z bankomatu. - Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem - powiedział Wirtualnej Polsce asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Policjanci zastrzelili jednego z przestępców. Wkrótce na miejscu zjawił się nasz reporter. W trakcie akcji zginął policjant.

Źródło: prokuratura.wroclaw.pl

dg6usix

Podziel się opinią

Share

dg6usix

dg6usix
Więcej tematów