Trwa ładowanie...

Śmierć antyterrorysty we Wrocławiu. Jesteśmy na miejscu tragedii

Tragiczny finał policyjnej akcji w miejscowości Wisznia Mała w pobliżu Wrocławia przeciwko bandytom okradającym bankomaty. Nie żyje jeden z antyterrorystów, a trzech jest rannych. Zginął też jeden z dwóch przestępców, którzy strzelali do mundurowych z AK 47 Kałasznikow. Nasz reporter jest na miejscu, gdzie kilka godzin temu doszło do tej tragedii.

Share
Śmierć antyterrorysty we Wrocławiu. Jesteśmy na miejscu tragedii
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
d363kch

- Nie mieliśmy wiedzy, że osoby dokonujące kradzieży w bankomacie są uzbrojone - powiedział nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji na konferencji prasowej we Wrocławiu. W nocy w pobliskiej Wiszni Małej w strzelaninie zginął antyterrorysta i przestępca, który razem z kolegą próbował okraść bankomat. Nasz reporter Krzysztof Janoś jest na miejscu. Oto, co do tej chwili ustalono na temat brutalnego ataku na policjantów.

- To ciężki i trudny czas dla policji - stwierdził komendant. Szef polskiej policji zastrzegł, że nie widzi błędów w przygotowaniach do akcji w Wiszni Małej. Jego zdaniem wszystkie działania przebiegały zgodnie z przewidzianymi na taką sytuację zasadami.

d363kch

- Na tę chwilę nie definiujemy błędu w organizacji działań policji, oceniamy je jako zgodne ze sztuką policyjną i taktyką - podkreślił Szymczyk.

Rodzina tragicznie zmarłego policjanta została już objęta pomocą psychologiczną. Mężczyzna osierocił dzieci w wieku 8 i 12 lat. Funkcjonariusz pracował w policji od 14 lat, a w jednostce antyterrorystycznej od 8 lat.

Na miejscu strzelaniny pracują policyjni technicy i prokurator. Służby zamknęły okoliczny teren. Nieprzejezdny jest odcinek drogi krajowej nr 5 Poznań-Wrocław - wytyczono objazdy.

d363kch

- Cały czas trwają na miejscu czynności zwiane z zabezpieczeniem śladów, czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem prokuratury, z udziałem biegłych sądowych i biegłych z laboratoriów kryminalistycznych - powiedział Szymczyk.

- Zbieramy ślady, zabezpieczamy je, żeby w pełni udokumentować przebieg tego zdarzenia. Są również na miejscu funkcjonariusze, którzy wykonują czynności kontrolne pod względem sprawdzenia procedur, które zostały zastosowane przy tych działaniach - tłumaczył.

d363kch

Podziel się opinią

Share
d363kch
d363kch
Więcej tematów