"Rewolucja w pogodzie". Nowa prognoza na luty

Szykuje się duży zwrot w pogodzie. W najbliższych dniach nad Europę nadejdzie mróz. Ale już od poniedziałku spodziewane jest ocieplenie. Temperatury mogą wzrosnąć do 12 stopni.

W poniedziałek zobaczymy pierwsze symptomy ocieplenia
W poniedziałek zobaczymy pierwsze symptomy ocieplenia
Źródło zdjęć: © PAP, wxcharts.com | Albert Zawada
Adam Zygiel

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na POGODA.WP.PL.

Szalony pogodowy okres. W wielu miejscach Polski sypnął śnieg, a w nocy z wtorku na środę mieliśmy do czynienia z mrozem. W Suwałkach odnotowano niemal -24 stopnie. Obecnie w wielu miejscach kraju mamy odwilż.

Kolejne dni to nie koniec zmian. Jak podaje TVN Meteo, między 19 a 21 stycznia mróz ma przypuścić "szturm na Europę". Na północy i na wschodzie Polski w nocy możemy mieć nawet -15 stopni. Ale kolejne dni szykują "rewolucję w pogodzie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bezprecedensowa decyzja KRRiT. "Działania polityczne wymknęły się spod kontroli"

Temperatury wzrosną

Od poniedziałku nad Europę mają napływać ciepłe masy powietrza znak Maroka i Hiszpanii. Temperatura będzie stopniowo rosnąć. W przyszłym tygodniu na zachodzie Polski temperatura może przekroczyć nawet 12 stopni.

Z ciepłą temperaturą nad Polskę nadejdą też deszcze. Śnieg zniknie z większej części kraju. Biały puch zobaczymy prawdopodobnie tylko w górach.

Zima jeszcze wróci

Jak wskazuje TVN Meteo, wiosenny trend się jednak długo nie utrzyma. Od 27 stycznia nad Polskę będzie napływać zimno, które oszczędzi prawdopodobnie jedynie zachodnią część kraju.

Możliwe, że 30 stycznia na wschodzie Polski zobaczymy w nocy nawet -20 stopni na termometrach. Niewykluczone, że spadnie także śnieg, aczkolwiek biała pokrywa nie będzie zbyt duża.

Pogoda na luty

"Luty rozpoczynający się wyżową i mroźną pogodą wpisuje się na razie w normy kreślone przez pogodę przez dziesiątki lat" - informuje TVN Meteo.

Oznacza to, że prawdopodobnie nie będzie bardzo silnych mrozów, ale wciąż czekają nas mrozy i prawdopodobne są obfite opady śniegu.

Jednocześnie serwis Fani Pogody prognozuje, zaznaczając, że finalna prognoza może jeszcze ulec zmianie, że "w lutym 2024 r. okresami temperatura może być niższa od normy wieloletniej. Na ogół w pasie od Islandii, Atlantyku Północnego, Skandynawii dominują ośrodki niskiego ciśnienia, przynosząc wichury i zmienną pogodę w Europę. Niewykluczone, że ich miejsce zajmą układy wysokiego ciśnienia, natomiast na południu Starego Kontynentu ulokują się ośrodki niskiego ciśnienia, które zaznaczą się w głównie nad Morzem Śródziemnym i Bałkanami".

Czytaj więcej:

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (19)