Trwa ładowanie...
d35kow6

Duda: obecna konstytucja - dokumentem okresu przejściowego

Chcę, żeby Polacy mieli poczucie, że konstytucja jest ich, że została stworzona według wzoru, który oni podyktowali - powiedział Andrzej Duda. Prezydent był w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie apelował o udział w proponowanym przez siebie referendum konsultacyjnym ws. nowej ustawy zasadniczej.
Share
Duda: obecna konstytucja - dokumentem okresu przejściowego
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d35kow6

Andrzej Duda podkreślił na spotkaniu z mieszkańcami Nowego Dworu Gdańskiego, że obecnie obowiązująca ustawa zasadnicza jest "konstytucją okresu przejściowego". - Jest konstytucją, która powstała w czasie, kiedy obóz Solidarności nie był przy władzy - zauważył.

- Najwyższy czas pomyśleć o jej zmianie, o tym, żebyśmy mieli konstytucję na miarę XXI wieku. Na miarę Polski, która chce się rozwijać, która chce być Polską silną, której nie będzie się dało tak wymazać z mapy, jak dało się ją wymazać z mapy w roku 1939. Która będzie umiała budować swój potencjał i z której wszyscy będziemy mogli być coraz bardziej dumni - przekonywał prezydent.

- Dlatego proszę państwa, żebyście się włączyli w tę dyskusję na temat konstytucji. Tu każda rozmowa jest ważna, także ta, toczona przy rodzinnym stole. Proszę was, żebyście wzięli udział w tym przyszłym referendum. Ono jest naprawdę bardzo ważne, bo chciałbym, żeby Polacy mieli poczucie, że konstytucja jest ich i mieli wpływ na jej powstanie. Nie tylko, że akceptowali jej treść, która została napisana przez jakieś elity i specjalistów-prawników, ale że została ona napisana według wzoru, jaki oni podyktowali - dodał prezydent.

d35kow6

Zgromadzeni odpowiedzieli na wystąpienie prezydenta skandując: "chcemy nowej konstytucji".

d35kow6

Podziel się opinią

Share
d35kow6
d35kow6
Więcej tematów