Trwa ładowanie...
d46rzn1

Drobin. Tragiczna śmierć burmistrza. Trwają wybory

W Drobinie koło Płocka trwają przedterminowe wybory burmistrza miasta i gminy. Poprzedni włodarz Andrzej Samoraj zginął w wypadku podczas prac na roli.
Share
Drobin. Trwają przedterminowe wybory burmistrza. Andrzej Samoraj zginął w nieszczęśliwym wypadku
Drobin. Trwają przedterminowe wybory burmistrza. Andrzej Samoraj zginął w nieszczęśliwym wypadkuŹródło: Facebook
d46rzn1

W przedterminowych wyborach burmistrza Drobina startuje dwóch kandydatów: 53-letni Grzegorz Szykulski z PiS z własnego komitetu wyborczego (pełni obecnie obowiązki burmistrza), oraz zgłoszony przez komitet wyborczy PSL - należący do tej partii - 59-letni radny powiatu płockiego Krzysztof Wielec.

Wybory odbywają się w 6 obwodowych komisjach wyborczych na terenie gminy Drobin. Lokale wyborcze zostały otwarte o godz. 7. Głosowanie potrwa do godz. 21. W tym czasie na terenie gminy obowiązuje cisza wyborcza. Jak poinformował PAP w niedzielę rano przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Drobinie Ryszard Dylewski, wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie.

Dotychczasowy burmistrz Drobina, 43-letni Andrzej Samoraj z PSL, zginął 16 czerwca podczas wykonywania prac rolniczych w nieszczęśliwym wypadku. Śledztwo, które w sprawie tego zdarzenia prowadziła Prokuratura Rejonowa w Sierpcu, zostało umorzone.

d46rzn1

Zobacz też: Podział Mazowsza "na rympał"? Zgorzelski: Traktują mieszkańców jak bydło

Samoraj był burmistrzem Drobina od 2014 r. Wcześniej był radnym płockiej rady powiatu; pracował również w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Płocku.

Kondolencje po jego śmierci złożył Władysław Kosiniak-Kamysz. "Dziś po południu zginął Andrzej Samoraj, burmistrz Drobina. Widzieliśmy się jeszcze w sobotę. Wspaniały samorządowiec, dobry człowiek, zawsze blisko ludzkich spraw. Będzie Go bardzo brakowało. Składam najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim i wszystkim mieszkańcom Drobina" - napisał na Twitterze szef PSL 16 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46rzn1

Podziel się opinią

Share
d46rzn1
d46rzn1
Więcej tematów