Trwa ładowanie...

Dramatyczny wypadek w Katowicach-Szopienicach. Zawalił się strop kamienicy

Strażacy wydobyli wszystkich czterech mężczyzn, uwiezionych po zawaleniu się stropu w katowickiej kamienicy. Wszyscy są przytomni - podały straż pożarna i katowicki magistrat. Poszkodowani to pracownicy prowadzący remont w budynku. Wśród nich jest dwóch 16-latków. Stan jednego z nich jest ciężki.

Dramatyczny wypadek w Katowicach-Szopienicach. Zawalił się strop kamienicyŹródło: PAP, fot: Michał Szalast
d2p5474

Do wypadku doszło w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte. Rzecznik katowickiej straży pożarnej brygadier Andrzej Płóciniczak sprecyzował, że chodzi o niezamieszkaną trzykondygnacyjną kamienicę, w której prowadzono prace remontowe. - Poszkodowani to czterej pracownicy pracujący w piwnicy. Zostali uwięzieni, gdy zawalił się strop - powiedział strażak.

Po wypadku na czas akcji ratowniczej zamknięto ulicę, przy której stoi kamienica, wstrzymano ruch tramwajów.

d2p5474

Strażakom udało się najpierw uwolnić dwóch mężczyzn, a niedługo później ich kolegów. Wszyscy poszkodowani są przytomni. Zostali przewiezieni do szpitala.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej st. kpt. Aneta Gołębiowska powiedziała, że strażacy w trakcie akcji nie musieli używać ciężkiego sprzętu - wykorzystali stosowane w podobnych sytuacjach rozpieraki hydrauliczne, stemple i podpory, aby zapobiec dalszemu osuwaniu się stropu i zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanym i ratownikom.

Przyczyna zawalenie się stropu nie jest na razie znana.

d2p5474
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p5474
Więcej tematów