Trwa ładowanie...
d25a2ia

"Donald Tusk to kandydatura o ogromnej sile". Siemoniak o wyborach prezydenckich

Tomasz Siemoniak stwierdził, że Platforma Obywatelska chce "być uczciwa" wobec Donalda Tuska. Wiceprzewodniczący tej formacji podkreślił jednak, że PO ma także innego potencjalnego kandydata na prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk.
Donald Tusk. (East News)
d25a2ia

Wybory prezydenckie, w których Polacy wybiorą głowę państwa, odbędą się już w 2020 roku. Tomasz Siemoniak został zapytany w Polsat News, kto z opozycji zmierzy się z Andrzejem Dudą i czy wystawienie Donalda Tuska (mającego dużo gorsze wyniki w sondażach od kandydata Zjednoczonej Prawicy) nie będzie "strzałem w kolano"?

- Nie, bo jest to kandydatura o ogromnej sile. Będziemy rozmawiali szanując kalendarz i to, że Donald Tusk jest przewodniczącym Rady Europejskiej wskazując, że w Polsce ten kalendarz przyspiesza i chcemy dokonać poważnych decyzji w listopadzie - wyjaśnił.

d25a2ia

Polityk Platformy Obywatelskiej stwierdził, że "warto poświęcić jeszcze kilka dni czy tygodni na to, żeby dokładnie wiedzieć, na czym się stoi". Ocenił, że w polityce nie ma nic gorszego niż wykonanie "nerwowego ruchu".

- Małgorzata Kidawa-Błońska w sondażach wypada nawet lepiej niż Donald Tusk - powiedział Siemoniak odnosząc się do zarzutu, że PO może liczyć tylko na jednego kandydata na prezydenta, a partyjna "ławka jest krótka". - Chcemy być uczciwi wobec Tuska i mieć pewność jakie są jego plany. Mamy dwóch kandydatów - stwierdził.

Rzecznik prezydenta: nie będzie państwowego marszu 11 listopada

O cierpliwość Siemoniak apelował również odpowiadając na pytania ws. Senatu. Prowadzący rozmowę dopytywał, dlaczego opozycja wciąż nie przedstawiła swojego kandydata na marszałka Senatu.

d25a2ia

- Nie uważam, żeby trzeba się było tutaj śpieszyć. Jeśli te pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu wyznaczono tak późno, to znaczy, że nie należy zbyt wcześnie ze wszystkim wychodzić i narażać się na wielotygodniowe naciski - ocenił.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25a2ia

Podziel się opinią

Share
d25a2ia
d25a2ia
Więcej tematów