Trwa ładowanie...
d3qkkuq

Donald Trump spotka się ponownie z Kim Dzong Unem w sprawie reform w Korei Płn. "Udało się już uniknąć dużej wojny"

Donald Trump spotka się ponownie z Kim Dzong Unem. Potwierdził to podczas swojego orędzia. Spotkanie prezydenta USA z przywódcą Korei Północnej odbędzie się pod koniec lutego w Wietnamie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump spotka się ponownie z Kim Dzong Unem w sprawie reform w Korei Płn. "Udało się już uniknąć dużej wojny"
Donald Trump spotka się ponownie z Kim Dzong Unem w sprawie reform w Korei Płn. "Udało się już uniknąć dużej wojny" (PAP/EPA)
d3qkkuq

Donald Trump spotka się z Kim Dzong Unem

Podczas wczorajszego orędzia Donald Trump ogłosił, że spotka się z liderem Korei Północnej Kim Dzong Unem w dniach 27-28 lutego w Wietnamie. Na razie nie wiadomo, w którym mieście będzie zorganizowane spotkanie.

To będzie drugie spotkanie prezydenta USA z Kim Dzong Unem. Pierwsze miało miejsce w czerwcu minionego roku w Singapurze. Wtedy Kim Dzong Un wyraził gotowość do "całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego" w zamian za gwarancje bezpieczeństwa dla swojego kraju i zniesienie sankcji.

d3qkkuq

Tematami drugiej rozmowy mają być ponownie zmiany polityczne i gospodarcze w Korei Północnej oraz odejście od broni nuklearnej przez azjatycki kraj, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Trump zasugerował, że Koreańczycy z północy w swoich reformach powinni inspirować się Wietnamem. - Kierunek transformacji, jaki wybrał dla siebie Wietnam, mógłby być wzorem do naśladowania dla komunistycznej Korei Północnej — powiedział. Dodał też, że relacje Stanów Zjednoczonych z Koreą Północną są w tej chwili bardzo dobre, bo "dzięki jego wysiłkom udało się już uniknąć dużej wojny", ale oba państwa czeka jeszcze dużo pracy.

Współpraca specjalnych wysłanników Trumpa i Kim Dzong Una

W środę do Pjongjangu ma przylecieć Stephen Biegun, specjalny wysłannik USA ds. Korei Północnej. Obecnie przebywa w Seulu. Spotka się z odpowiednikiem po stronie północnokoreańskiej, Kim Jok Czolem, który kontakty z USA prowadzi od stycznia. Spotkanie Amerykanina z Koreańczykiem ma służyć ostatecznemu ustaleniu szczegółów szczytu przywódców USA i Korei Północnej.

d3qkkuq

Podziel się opinią

Share

d3qkkuq

d3qkkuq
Więcej tematów