Trwa ładowanie...

Donald Trump ostro do Macrona. Kpi z postawy Francuzów podczas wojen światowych

Donlad Trump skrytykował idee Emmanuela Macrona. „W Paryżu zaczęli się uczyć niemieckiego, nim przybyło USA”.
Share
Donald Trump ostro do Macrona. Kpi z postawy Francuzów podczas wojen światowych
Donald Trump ostro do Macrona. Kpi z postawy Francuzów podczas wojen światowychŹródło: PAP
d421b1a

Donald Trump ostro do Macrona

Prezydent USA, Donald Trump zamieścił na Twitterze wpis krytykujący postawę Francuzów USA podczas wojen. Napisał, że w chwili obecnej Emmanuel Macron sugeruje budowę własnej armii w celu obrony Europy przeciwko USA, Chinami i Rosją. Podkreślił jednak, że zarówno podczas I jak i II wojny światowej to właśnie Niemcy stanowili zagrożenie dla Francji. Wówczas dopóki nie przybyły wojska USA, w Paryżu już zaczęto… uczyć się niemieckiego.

Emmanuel Macron nie chce polegać na USA

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu prezydent Francji zaczął mówić o potrzebie utworzenia europejskiej armii. Macron już wcześniej ostrzegał, że Europa nie powinna polegać na USA. Odniósł się przy tym do decyzji Donalda Trumpa dotyczącej wycofania się Stanów Zjednoczonych z traktatu INF (o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu) zawartego z Rosją w 1987.

d421b1a

Donald Trump – dalsza krytyka Francji

Wiadomo, że prezydent USA nie poprzestał na samej krytyce francuskich idei. W kolejnych wpisach na Twitterze przedstawił spory gospodarcze obu państw. Oznajmił, że Francja jest producentem doskonałych win, podobnie jak USA. Jego zdaniem problemem jest fakt, iż Francja utrudnia Stanom Zjednoczonym sprzedaż trunków poprzez wprowadzanie wysokich ceł. Zabieg ten jest nieuczciwy, ponieważ w USA są ułatwienia dla francuskich win i niskie opłaty. Trump jednoznacznie twierdził, że zaistniała sytuacja jest nieuczciwa i powinna ulec zmianie.

d421b1a

Podziel się opinią

Share
d421b1a
d421b1a
Więcej tematów