Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk: akt oskarżenia w sprawie zabójcy. Udusił matkę skakanką

Prokuratura w Ząbkowicach Śląskich (woj. dolnośląskie) zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety, do którego doszło w styczniu 2015 r. Przed sądem stanie teraz jej 33-letni syn.

Share
Dolny Śląsk: akt oskarżenia w sprawie zabójcy. Udusił matkę skakankąŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d2uaczj

Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich skierowała do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia w sprawie 33-letniego Przemysława C., który usłyszał zarzut zabicia swojej matki. C. został już wcześniej tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 21 stycznia 2015 r. w jednym z mieszkań przy ul. Głowackiego w Ząbkowicach Śląskich. Około godziny 15.00 tego samego dnia, na strychu budynku odnaleziono zwłoki kobiety.

- Oskarżony zamieszkiwał przy Głowackiego wraz z matką. Jak ustalili śledczy, Przemysław C. 21 stycznia 2015 r. udusił ją skakanką po tym, jak po raz kolejny przyszła ona do syna prosić o pieniądze na alkohol. Sekcja zwłok wykazała niewydolność oddechowo-krążeniową spowodowaną duszeniem, którą uznano za bezpośrednią przyczynę śmierci 57-letniej kobiety - mówi Ewa Ścierzyńska z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

d2uaczj

Materiał dowodowy wskazuje, że relacje Przemysława C. z matką układały się źle, co spowodowane było nadużywaniem alkoholu przez 57-latkę. Podczas prowadzonych badań, biegli z zakresu psychiatrii orzekli, że podczas popełniania czynu 33-latek nie działał pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami sprawy.

Teraz C. za swoją zbrodnię odpowie przed sądem w Świdnicy. Grozi mu od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2uaczj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uaczj
d2uaczj
Więcej tematów