Trwa ładowanie...

Dobre wiadomości. Rok 2023 to rok długich weekendów

W 2023 roku będzie kilka okazji, by dłużej odpocząć od pracy. Kalendarz prezentuje się bardzo korzystnie - czeka nas 250 dni pracujących i aż 115 dni wolnych, w które wliczają się weekendy i święta.

 2023. Rok długich weekendów 2023. Rok długich weekendówŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d305o7y
d305o7y

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ

W 2023 będziemy pracować 250 dni, czyli 2000 godzin. Kalendarz wskazuje, że przez 115 dni będziemy odpoczywać - są to weekendy i święta, a w tym 13 dni ustawowo wolnych od pracy.

Pierwszy długi weekend przypada już na początku stycznia, ponieważ Święto Trzech Króli wypada w piątek.

d305o7y

Na kolejny kilkudniowy odpoczynek możemy liczyć w kwietniu - będą to Święta Wielkiej Nocy, które przypadają na 9-10 kwietnia, a więc w niedzielę i poniedziałek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pilot nie miał innego wyjścia. Dramatyczne lądowanie w Bristolu

W zbliżającym się roku Polacy mogą spodziewać się też naprawdę długiej Majówki. Święto Pracy przypada w poniedziałek, a Święto Konstytucji w środę. Oznacza to, że jeśli weźmiemy wolne od pracy we wtorek, to nasz weekend majowy potrwa aż pięć dni.

d305o7y

Boże Ciało przypada w czwartek, więc osoby, które wezmą urlop w piątek będą odpoczywać cztery dni.

Sierpniowe Święto Wojska Polskiego w 2023 roku to wtorek, więc biorąc wolne w poniedziałek odpoczniemy łącznie cztery dni.

Druga połowa roku jest odrobinę mniej zadowalająca, gdyż Wszystkich Świętych przypada w środę, a Święto Niepodległości w sobotę.

Święta Bożego Narodzenia, które trwają trzy dni czekają nas kolejno w niedzielę, poniedziałek i wtorek. W ten sposób weekend przedłuży się o kolejne dwa dni bez pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d305o7y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d305o7y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj