Trwa ładowanie...
14-10-2014 16:22

Do Polski wkracza front - prognoza pogody na 14 i 15 października

Polska jest pod wpływem niżu znad zachodniego Bałtyku i frontu atmosferycznego postępującego od zachodu w głąb kraju.

dh34kuf
dh34kuf

Wtorek

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, z zachodu na wschód przemieszczające się opady deszczu. Rano miejscami, zwłaszcza na północy i w centrum mgły ograniczające widzialność do 100 m. Na obszarze od Ziemi Lubuskiej, Śląska i Małopolski przez centrum kraju i Mazowsze po wschodnie Pomorze, Warmię i Mazury gdzieniegdzie burze. Prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 15 mm, a w Sudetach do 25 mm. Temp. maks. od 14-16 st. na zachodzie i nad morzem do 22-23 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu i Pogórzu Karpackim umiarkowany i dość silny, porywisty. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h. Wiatr z kierunków zachodnich, we wschodniej połowie kraju początkowo południowo-wschodni i południowy.

W nocy z wtorku na środę w zachodniej połowie kraju i na południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo miejscami deszcz, później gdzieniegdzie rozpogodzenia i mgły ograniczające widzialność do 100 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, początkowo możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 15 mm. Temp. min. 10-13 st., jedynie na zachodzie i w kotlinach górskich chłodniej, 8-10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, a na wybrzeżu północno-zachodni i północny. Początkowo w rejonach burz wiatr może być dość silny i porywisty.

Środa

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, rano w zachodniej połowie kraju i na południu gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. maks. od 13-14 st. na północy do 19 st. na południu. W kotlinach górskich 15-17 st. Wiatr słaby, zmienny.

Warszawa

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, rano większe przejaśnienia. Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. 20 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temp. min. 11 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże, możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, zachodni.

dh34kuf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh34kuf
Więcej tematów