Trwa ładowanie...

"Desperacki" wpis Szydło. Internet zalała fala komentarzy

Tajemniczy wpis Beaty Szydło tuż po doniesieniach, że na stanowisku premiera zastąpi ją minister finansów Mateusz Morawiecki, szybko sprawił, że internet zalała fala komentarzy. "Czy to pożegnanie?" - pytają jedni. Inni studzą emocje, pisząc: "to woda na młyn PiS".

"Desperacki" wpis Szydło. Internet zalała fala komentarzyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
ducxvvm
ducxvvm

"Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy" - napisała Szydło. Tweet został odebrany jako sugestia, że gotowa jest ona ustąpić z funkcji premiera.

Wcześniej RMF FM podało, że prezes PiS podczas wieczornej narady w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej przedstawił najnowszy scenariusz odnośnie rekonstrukcji rządu politykom Prawa i Sprawiedliwości. Ten zakłada właśnie wymianę Beaty Szydło na wiceministra finansów Mateusza Morawieckiego. Również według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" podanych na Twitterze "Morawiecki może zostać premierem w przyszłym tygodniu".

Kulisy spotkania

Spotkanie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zakończyło się około godziny 23. Politycy opuszczający budynek przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami

Jak podaje pap.pl, w spotkaniu wzięli udział między innymi wicemarszałkowie Sejmu Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel (szef okręgu białostockiego), posłowie Janusz Śniadek (szef okręgu pomorskiego - Gdańsk) i Marek Suski (prezes okręgu radomskiego), wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski (prezes okręgu katowickiego), posłanka Jolanta Szczypińska (szefowa okręgu Pomorskiego - Słupsk), a także sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker (szef okręgu w Koszalinie), który powiedział jedynie, że "rozmawiano o Polsce".

ducxvvm

Poseł Wojciech Szarama (szef okręgu gliwickiego) wychodząc ze spotkania przyznał jednak, że rozmawiano także na temat rekonstrukcji rządu. Pytany o Mateusza Morawieckiego podkreślił, że "Mateusz Morawiecki zawsze odgrywał dużą rolę i dalej tak będzie". - Będziemy jeszcze o wszystkim rozmawiać - zapowiedział poseł.

Podobnie zachowawczo wypowiedziała się w krótkiej rozmowie z nami Szczypińska. Przyznała, że temat rekonstrukcji podczas spotkania się pojawił, ale nie chciała rozmawiać o szczegółach. - Rozmawialiśmy o wielu sprawach, dotyczących zarówno rządu, jak i naszego ugrupowania, naszej przyszłości. To była dobra rozmowa. Tyle mogę powiedzieć - oznajmiła posłanka.

Fala komentarzy

Doniesienia o rekonstrukcji, a nastepnie tajemniczy wpis Szydło, odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Były szef MON Tomasz Siemoniak (PO) nazwał go "desperackim"; szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer pyta z kolei: "humbug, desperacja, czy mina polityczna?".

Senator Marek Borowski pisze o "pompatycznym i nie do końca prawdziwym pożegnaniu". "Nie umiem wykrzesać w sobie żalu. Ani nadziei, że 'dobra zmiana', która narobiła tak wiele szkód, zmieni się na lepsze. W każdym razie premier Morawiecki - bo tę kandydaturę obstawiam - tego nie gwarantuje. Nieraz przynosił wstyd swoimi wypowiedziami" - podkreśla.

Gorzkich słów nie szczędzi premier znana blogerka Kataryna. "Zaczęła premierowanie od uwadania, że sama wybrała Macierewicza do MON, skończy udając, że sama się podaje do dymisji? Przykre" - pisze.

ducxvvm

Sławomir Majman, były szef Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, pyta wprost: "Czy to pożegnanie?".

Sporo uwagi wpisowi Szydło poświęcają również dziennikarze. Jarosław Kuźniar ironizuje, że "to gigantyczna umiejętność zaprzeczyć swojej dotychczasowej postawie politycznej w jednym krótkim tweecie". Przemysław Szubartowicz wytyka z kolei premier zamieszanie wokoł Trybunału Konstytucyjnego, a "podniecanie się tym, że Morawiecki może zastąpić Szydło" nazywa "wodą na młyn PiS". "Zmiana premiera jest bez znaczenia, bo i tak rządzi Kaczyński, a zdeptanie konstytucji zamieni Polskę w skansen bezprawia" - podsumowuje.

ducxvvm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ducxvvm
Więcej tematów