Trwa ładowanie...

Pogłoski o zmianie premiera. Tajemniczy tweet Szydło

"Bez względu na wszystko, Polska jest najważniejsza" - napisała Beata Szydło na Twitterze. Wpis pojawił się tuż po doniesieniach mediów, że na stanowisku premiera zastąpi ją minister finansów Mateusz Morawiecki.
Share
Beata Szydło zareagowała na Twitterze na informacje o zmianie premiera
Beata Szydło zareagowała na Twitterze na informacje o zmianie premieraŹródło: Facebook.com
d253kz7

Jak podało późnym wieczorem RMF FM, prezes PiS przedstawił już najnowszy scenariusz odnośnie rekonstrukcji rządu politykom Prawa i Sprawiedliwości. Nastąpiło to podczas wieczornej narady w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej.

Szydło zasugerowała we wpisie, że gotowa jest ustąpić z funkcji premiera. "Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy" - oznajmiła.

Pod postem premier posypały się liczne komentarze internautów. Jedni żałują, inni dopytują, dlaczego tak dramatyczny post.

Niektórzy dopytują, czy to już oficjalne pożegnanie pani premier i zastanawiają się nad rzeczywistymi powodami, sugerując zmęczenie lub stan zdrowia.

Częsć osób żałuje zmiany i wyraża swoją sympatię dla Beaty Szydło i żałuje tej decyzji.

Niektórzy czują się oszukani wymianą Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego.

Nie wszyscy też zgadzają się ze słowami premier dotyczącymi Polski. Sugerują, że wstydzą się Polski w wersji PiS.

O tym, że nowym premierem "prawie na pewno" zostanie minister finansów Mateusz Morawiecki donosił wcześniej tygodnik "Sieci". Posady mieliby stracić też minister cyfryzacji Anna Streżyńska, minister środowiska Jan Szyszko, szef dyplomacji Witold Waszczykowski, a być może również minister obrony Antoni Macierewicz. Według tygodnika, do zmian może dojść jeszcze w tym tygodniu. Od informacji tej odcięło się jednak PiS.

d253kz7

Podziel się opinią

Share
d253kz7
d253kz7
Więcej tematów