Trwa ładowanie...
d1gzdzz

Pogłoski o zmianie premiera. Tajemniczy tweet Szydło

"Bez względu na wszystko, Polska jest najważniejsza" - napisała Beata Szydło na Twitterze. Wpis pojawił się tuż po doniesieniach mediów, że na stanowisku premiera zastąpi ją minister finansów Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło zareagowała na Twitterze na informacje o zmianie premiera
Beata Szydło zareagowała na Twitterze na informacje o zmianie premiera (Facebook.com)
d1gzdzz

Jak podało późnym wieczorem RMF FM, prezes PiS przedstawił już najnowszy scenariusz odnośnie rekonstrukcji rządu politykom Prawa i Sprawiedliwości. Nastąpiło to podczas wieczornej narady w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej.

Szydło zasugerowała we wpisie, że gotowa jest ustąpić z funkcji premiera. "Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy" - oznajmiła.

Pod postem premier posypały się liczne komentarze internautów. Jedni żałują, inni dopytują, dlaczego tak dramatyczny post.

Niektórzy dopytują, czy to już oficjalne pożegnanie pani premier i zastanawiają się nad rzeczywistymi powodami, sugerując zmęczenie lub stan zdrowia.

Częsć osób żałuje zmiany i wyraża swoją sympatię dla Beaty Szydło i żałuje tej decyzji.

Niektórzy czują się oszukani wymianą Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego.

Nie wszyscy też zgadzają się ze słowami premier dotyczącymi Polski. Sugerują, że wstydzą się Polski w wersji PiS.

O tym, że nowym premierem "prawie na pewno" zostanie minister finansów Mateusz Morawiecki donosił wcześniej tygodnik "Sieci". Posady mieliby stracić też minister cyfryzacji Anna Streżyńska, minister środowiska Jan Szyszko, szef dyplomacji Witold Waszczykowski, a być może również minister obrony Antoni Macierewicz. Według tygodnika, do zmian może dojść jeszcze w tym tygodniu. Od informacji tej odcięło się jednak PiS.

d1gzdzz

Podziel się opinią

Share

d1gzdzz

d1gzdzz
Więcej tematów