Trwa ładowanie...
d2f2nru

Defilada 2019. Tysiące ludzi na dachach i w oknach. Zobacz zdjęcie, które podbija sieć

Defilada w Katowicach okazała się frekwencyjnym sukcesem. Policja mówi o nawet 200 tys. obserwujących. Hitem sieci staje się jednak zdjęcie, na którym widać tłumy obserwujące polskie wojsko z jednego z bloków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Defilada wojskowa 2019. Są informacje nt. frekwencji.
Defilada wojskowa 2019. Są informacje nt. frekwencji. (East News)
d2f2nru

"Ogromny tłok. Mieszkańcy Katowic przemierzają ulice, aby znaleźć dobry punkt widokowy. To niestety graniczy z cudem" - napisała na Twitterze dziennikarka "Dziennika Zachodniego" Paulina Musialska. Udostępniła też serię zdjęć na których widać, jak tłumy próbują dostać się na defiladę Wojska Polskiego. Jedna z fotografii zrobiła na użytkownikach sieci szczególne wrażenie. Widać na niej dziesiątki mieszkańców bloku, którzy podziwiają armię szczelnie wypełniając każde z pięter budynku.

Koleje Śląskie, które w dniu defilady przewoziły gości za darmo, do chwili rozpoczęcia przemarszu obsłużyły łącznie 60 tys. pasażerów. Mimo to na dworcach i peronach tworzyły się gigantyczne kolejki.

"Ponad 200 tys. osób oglądało na żywo defiladę Wierni Polsce w Katowicach. Dziękuję wszystkim, którzy spędzili ten wyjątkowy czas razem z Wojskiem Polskim" - napisał w sieci po zakończonym wydarzeniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. "Chylę czoła przed żołnierzami. Mając takie Siły Zbrojne, możemy być spokojni o naszą bezpieczeństwo" - stwierdził.

d2f2nru

- Chcę obiecać jako premier, że będziemy robili wszystko, żeby armia polska była doskonale uzbrojona, żeby proces modernizacji postępował jak najszybciej - mówił z kolei podczas defilady szef rządu Mateusz Morawiecki.

Tłumy chcących zobaczyć defiladę gromadziły się wzdłuż trasy przejazdu, ale także na wzniesieniach, mostach, balkonach, a nawet dachach.

"Przedstawiciele władz województwa przyznawali natomiast, że frekwencja znacząco przekroczyła ich przewidywania – zakładano, że w uroczystościach weźmie udział ok. 100 tys. gości" - informuje Polskie Radio.

Ulicami Katowic przeszło w sumie ponad 2,5 tys. żołnierzy i przejechało 185 pojazdów. W niebo wzbiło się ponad 60 statków powietrznych.

d2f2nru

Obok żołnierzy Wojska Polskiego maszerowali stacjonujący w Polsce żołnierze z USA, Chorwacji, Wielkiej Brytanii oraz Rumunii.

Prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu podkreślił, że "ludzie Górnego Śląska sto lat temu stanęli, by walczyć o Polskę i polskość". Zauważył, że nasze wojsko to "mur ochronny" dla wszystkich obywateli. - Dziękuję wam z całego serca - stwierdził.

I dodał, że ze wzruszeniem przyjął w środę komplet flag z kontyngentów na całym świecie, które ma zamiar przekazać organizacjom społecznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f2nru

Podziel się opinią

Share

d2f2nru

d2f2nru
Więcej tematów