Trwa ładowanie...
d336jsa

Debata prezydencka TVP. Kto wygrał? Marek Migalski ocenia

Debata prezydencka TVP. - Debatę wygrał Krzysztof Bosak. Miał odwagę oceniać głupie pytania Telewizji Polskiej. Wiedział co robić, komunikował się ze swoimi wyborcami i wzniósł się ponad podziały polityczne - ocenia prof. Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debata prezydencka 2020. Krzysztof Bosak podczas debaty prezydenckiej w TVP
Debata prezydencka 2020. Krzysztof Bosak podczas debaty prezydenckiej w TVP (PAP)
d336jsa

- Przekonaliśmy się po raz kolejny, że telewizja publiczna to młotek w partii rządzącej do okładania kandydatów opozycyjnych. Tę debatę przegrała telewizja rządowa, zwana kiedyś publiczną - komentuje debatę prezydencką prof. Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Debata prezydencka 2020. "Krzysztof Bosak wiedział, co robić"

Według Marka Migalskiego debatę wygrał Krzysztof Bosak. - Miał odwagę oceniać głupie pytania Telewizji Polskiej. Kiedy mówił na temat związany z małżeństwami homoseksualnymi, stwierdził, że to pytanie jest celowo zadane, bo ma pogrążyć kandydata PO. Wzniósł się ponad podziały polityczne - mówi prof. Migalski.

d336jsa

- Wiedział co robić, komunikował się ze swoimi wyborcami, zyskał też na swobodnej wypowiedzi, którą wygłaszał jako ostatni. Głównym konkurentem Krzysztofa Bosaka jest Andrzej Duda, który był spięty. A Bosak mówił sprawnie, składnie. Treść jego wypowiedzi była taka, że mogła zadowolić nie tylko żelazny elektorat konfederacji - ocenia prof. Migalski.

Jak twierdzi prof. Migalski, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski byli dla siebie konkurencją, ale ich wypowiedzi ani nie kompromitowały, ani nie dawały szansy na zdobycie nowych wyborców. A raczej utwierdzały w przekonaniach, które wygłaszali.

Debata prezydencka 2020. "Pytania TVP, jakby były pisane na Nowogrodzkiej"

- Reszta kandydatów próbowała uderzać w PO i PiS. Szczególnie było to widoczne u Roberta Biedronia. Jednak mimo dużej oglądalności debata nie wpłynie na wybory prezydenckie - mówi prof. Migalski.

d336jsa

I dodaje: - Gdybyśmy miał powiedzieć, kto przegrał debatę, to z pewnością wymieniłbym Telewizję Polską. Pytania były skonstruowane tak, aby uderzać w Rafała Trzaskowskiego i pomagać Andrzejowi Dudzie. Wygląda to tak, jakby zostały napisane na Nowogrodzkiej. Ta debata potwierdziła jedynie fakt, że pieniądze wydawane na telewizję rządową są pieniędzmi przekazywanymi na propagandę.

Zobacz też: Bon turystyczny 500 plus

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d336jsa

Podziel się opinią

Share

d336jsa

d336jsa
Więcej tematów