Dawni politycy AWS planują powracać na arenę
"Niektórzy dawni politycy AWS z regionu
łódzkiego próbują wrócić na arenę. Stefan Niesiołowski, dziś
członek mało znanego ugrupowania "Suwerenność, Praca,
Sprawiedliwość", jeszcze się nie określił ostatecznie, ale
widziałby się w Senacie - pisze "Dziennik Łódzki".
31.01.2005 | aktual.: 31.01.2005 07:17
"Mój ewentualny udział w wyborach zależy od wyniku rozmów Zbigniewa Romaszewskiego, lidera mojego ugrupowania, w sprawie koalicji z Platformą Obywatelską, Prawem i Sprawiedliwością, ewentualnie Polskim Stronnictwem Ludowym. Gdyby powstało coś w rodzaju bloku Senat 2001, wystartowałbym do tej izby" - mówi gazecie.
Według dziennika, Piotr Żak, kiedyś rzecznik klubu parlamentarnego AWS, a obecnie członek Platformy Obywatelskiej, już w połowie ubiegłego roku wiedział, że wystartuje do Sejmu. "W ubiegłym tygodniu 'kandydatów na kandydatów' do Sejmu zatwierdzał Zarząd Miejski naszej partii" - mówi Żak. "Jestem więc na liście, którą będzie zatwierdzał Zarząd Wojewódzki PO" - dodaje.
Jak informuje "Dziennik Łódzki", w wyborach do parlamentu bardzo chciałby wystartować Marek Markiewicz, obecnie w partii Centrum, której faktycznym liderem jest Zbigniew Religa. "Byłem już dwukrotnie posłem, więc mam doświadczenie w pracy sejmowej. Nie wykluczam jednak, że wziąłbym udział w wyborach do Senatu, gdyby moja partia Centrum nie wystawiła samodzielnej listy" - mówi.
Janusz Tomaszewski, były wicepremier w rządzie Jerzego Buzka, jest zainteresowany wyborami, ale... w Mołdawii. "Tak się składa, że będę tam doradcą" - powiedział "Dziennikowi Łódzkiemu". "W Polsce na razie nie zamierzam nigdzie kandydować. Czy definitywnie? W życiu nigdy nic nie wiadomo na pewno" - podkreśla. Krzysztof Kwiatkowski, były sekretarz premiera Jerzego Buzka, obecnie wiceprezydent Zgierza: "Kategorycznie stwierdzam, że nie będę kandydował. Jestem związany z samorządem".
Podobną decyzję podjął już Jerzy Kropiwnicki, dla którego ważniejsza jest prezydentura Łodzi, Mirosław Kukliński (PO), obecnie prezydent Tomaszowa, i Elżbieta Hibner, ostatnio wiceminister finansów w rządzie Jerzego Buzka. Próbowała wrócić na scenę polityczną w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego trzy lata temu, ale bez powodzenia - podaje "Dziennik Łódzki".