Trwa ładowanie...
d1ioqa4

Dawid Żukowski poszukiwany. Został wywieziony do Rosji? Rzecznik KGP komentuje

Dawid Żukowski poszukiwany jest od ponad tygodnia. Wokół zaginięcia chłopca pojawiają się nowe hipotezy. Jedną z nich jest to, że został wywieziony za granicę. Czy to możliwe? O tę kwestię był pytany rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grodzisk Mazowiecki. Dawid Żukowski poszukiwany
Grodzisk Mazowiecki. Dawid Żukowski poszukiwany (PAP)
d1ioqa4

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka był gościem Telewizji Republika. Był pytany o poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Policjant tłumaczył, że śledczy biorą pod uwagę różne wersje i hipotezy.

Jedną z nich jest to, że chłopiec mógł zostać wywieziony za granicę. Przypomnijmy: Wirtualna Polska jako jedna z pierwszych informowała, że Dawid Żukowski ma polsko-rosyjskie obywatelstwo.

Ciarka powiedział, że policjanci sprawnie współpracowali ze Strażą Graniczną. - Ta wschodnia ściana naszego państwa, która jest jednocześnie zewnętrzną granicą Unii Europejskiej jest dosyć szczelna - zaznaczył na antenie Telewizji Republika. Dodał, że policja dysponuje rosyjskim paszportem zaginionego chłopca. Dodatkowo zostały również sprawdzone lotniska.

d1ioqa4

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Rzecznik KGP stwierdził również, że w porównaniu ze Wschodem kraju mniej szczelna jest ściana zachodnia. Podkreślił również, że "ta wersja, biorąc pod uwagę inne okoliczności, wydaje się mało prawdopodobna".

– Nadzieja umiera ostatnia. Rodzina bardzo często przez długi czas nie przyjmuje do wiadomości, że zaginiona osoba mogła zginąć. My musimy na to patrzeć obiektywnie, biorąc pod uwagę nawet te czarne scenariusze – powiedział insp. Mariusz Ciarka.

d1ioqa4

Dawid Żukowski poszukiwany. Kontakt z policją

Dawid Żukowski w dniu zaginięcia był ubrany w szaroniebieską dresową bluzę, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Po raz ostatni był widziany z ojcem w środę około godziny 17 w Grodzisku Mazowieckim. Podróżował z nim szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9. W dniu zaginięcia syna mężczyzna popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg.

Policja prosi o pomoc w znalezieniu chłopca. Apeluje, by zgłaszały się do niej osoby, które widziały samochód ojca chłopca. Auto miało na szybie charakterystyczną czerwoną zasłonę przeciwsłoneczną z nadrukowanym bohaterem bajki "Auta".

d1ioqa4

Wszelkie zgłoszenia, także anonimowe, są przyjmowane w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim tel. (22) 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Telewizja Republika

d1ioqa4

Podziel się opinią

Share
d1ioqa4
d1ioqa4
Więcej tematów