Trwa ładowanie...

Dawid Żukowski poszukiwany. Jarosław Zieliński: nie o wszystkim można mówić, akcja trwa

Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński stwierdził, że wciąż ma nadzieję, że poszukiwany Dawid Żukowski zostanie odnaleziony "zdrowy i cały, chociaż z biegiem dni ta nadzieja jest coraz mniejsza".

Dawid Żukowski poszukiwany. Jarosław Zieliński: nie o wszystkim można mówić, akcja trwaŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1dzryu
d1dzryu

Zieliński zapewnił, że - jak informuje interia.pl - w akcję poszukiwania chłopca zaangażowana jest wystarczająca liczba policjantów. - Siły i środki są dobierane stosownie do informacji, jakimi dysponuje policja. Wszystko podlega bardzo dokładnym analizom. Teren jest przeczesywany od kilku dni metr po metrze, jeśli nawet nie milimetr po milimetrze - stwierdził wiceminister spraw wewnętrznych i administracji odpowiedzialny za policję.

Dopytywany przez dziennikarzy, czy policjanci biorą też pod uwagę hipotezę, dotyczącą wywiezienia dziecka za granicę odpowiedział: "Wszystkie wersje są brane pod uwagę, póki nie zostaną zweryfikowane".

- To jest największa akcja tego typu polskiej policji i pozostałych służb. Współpraca jest bardzo dobra. Jest pełen profesjonalizm i zaangażowanie - zapewnił Zieliński.

Zobacz także: Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy miejscowości są wstrząśnięci tragedią

Poszukiwania Dawida Żukowskiego. Zieliński: nie o wszystkim można mówić

- Trzeba wspierać policję i inne służby. Trzeba liczyć na dobry finał, ale jesteśmy realistami. Wiemy, że ta sytuacja jest niezwykle trudna - mówił wiceszef resortu MSWiA.- Otrzymuję dokładne raporty od policji, ale nie o wszystkim można mówić, bo ta akcja trwa - dodał.

d1dzryu

Dawid Żukowski jest poszukiwany od tygodnia. W środę ojciec zabrał syna z domu w Grodzisku Mazowieckim ok. godz. 17. Paweł Ż. miał go zawieźć do Warszawy do matki. Podróżował z chłopcem szarą skodą fabią o nr. rejestracyjnym WGM 01K9. Przed godz. 21 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec Dawida został śmiertelnie potrącony przez pociąg relacji Skierniewice-Warszawa. Miał popełnić samobójstwo. Maszynista pojazdu powiedział, że mężczyzna oczekiwał na przejazd pociągu i rzucił się pod niego. O północy matka Dawida zgłosiła zaginięcie syna.

Dawid Żukowski poszukiwany. Policja prosi o pomoc

Policja prosi o pomoc w tej sprawie. Wszelkie zgłoszenia, także anonimowe, są przyjmowane w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim tel. (22) 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Policjanci apelują także do wszystkich, którzy posiadają kamery monitoringu na trasie Grodzisk – Warszawa Włochy (Okęcie), aby przejrzały zapis ze środowego popołudnia. Być może na filmie została uchwycona wspomniana szara skoda.

Źródło: interia.pl

d1dzryu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dzryu
Więcej tematów