Trwa ładowanie...
d4021t3

Dariusz Piontkowski i Piotr Zgorzelski gośćmi programu "Tłit"

Marek Kacprzak zaprasza na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gośćmi programu są minister edukacji Dariusz Piontkowski i wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kacprzak, prowadzący program "Tłit"
Marek Kacprzak, prowadzący program "Tłit" (WP)
d4021t3

Z naszymi gośćmi porozmawiamy z pewnością o maturach, bo tegoroczne z pewnością przejdą do historii ze względu na szczególne środki bezpieczeństwa związane z koronawirusem. Zapytamy także o doniesienia na temat możliwego przecieku pytań maturalnych z języka polskiego. W poniedziałek Centralna Komisja Egzaminacyjna zapowiedziała, że złoży na policję zawiadomienie w tej sprawie.

Około godziny 7 w wyszukiwarce Google popularną frazą było hasło "wesele elementy fantastyczne" oraz "Wesele". Dokładnie o te tematy byli pytani tegoroczni maturzyści podczas egzaminu z języka polskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z tematem: "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów "Wesela", do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego oraz do wybranego tekstu kultury".

d4021t3

Najwięcej wyszukiwań zanotowano w Białymstoku, a szczyt popularności osiągnięto chwilę przed godziną 8.

Z ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim porozmawiamy o możliwych scenariuszach powrotu do szkół we wrześniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

d4021t3

Podziel się opinią

Share
d4021t3
d4021t3
Więcej tematów