Trwa ładowanie...
d4a38oc

Matura 2020. CKE składa zawiadomienie na policję ws. możliwego przecieku podczas egzaminu

Matura 2020 zdecydowanie przejdzie do historii i to nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa. Centralna Komisja Egzaminacyjna zapowiedziała, że jeszcze w poniedziałek złoży na policję zawiadomienie o możliwym wycieku pytań maturalnych z języka polskiego.
Share
Matura 2020. CKE: podczas egzaminu z języka polskiego mogło dojść do przecieku
Matura 2020. CKE: podczas egzaminu z języka polskiego mogło dojść do przeciekuŹródło: pap
d4a38oc

Informację o takim kroku CKE podało Radio ZET. "W związku z informacjami dotyczącymi możliwych wywołań w Google fraz związanych z tematem tegorocznego egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym z terenu województwa podlaskiego przed godz. 9:00, CKE informuje, że dziś na policji zostanie złożone w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Dalsze kroki będą uzależnione od ustaleń śledczych" - pisze w odpowiedzi na pytania rozgłośni Centralna Komisja Egzaminacyjna.

O ewentualnym wycieku pisali internauci. Około godziny 7 w wyszukiwarce Google popularną frazą było hasło "wesele elementy fantastyczne" oraz "Wesele". Dokładnie o te tematy byli pytani tegoroczni maturzyści podczas egzaminu z języka polskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z tematem: "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów "Wesela", do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego oraz do wybranego tekstu kultury".

Najwięcej wyszukiwań zanotowano w Białymstoku, a szczyt popularności osiągnięto chwilę przed godziną 8. Przed godz. 9, czyli godziną rozpoczęcia egzaminu maturalnego, wspomniane frazy wyszukiwano również m.in. w województwach: mazowieckim czy małopolskim.

d4a38oc

Przeczytaj też: Matura 2020. Maturzyści już po pierwszym egzaminie. "Koronawirus? Tym się nie stresowałem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

d4a38oc

Podziel się opinią

Share
d4a38oc
d4a38oc
Więcej tematów