Trwa ładowanie...
dic7cwu

Dariusz Matecki w Lasach Państwowych. Wcześniej chciał "dezynfekować" ulice od LGBT

Dariusz Matecki, do tej pory znany jako szczeciński radny i działacz Solidarnej Polski, ma nową rolę. Podczas ostatniej konferencji prasowej został przedstawiony jako pracownik Lasów Państwowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa rola Dariusza Mateckiego. Wcześniej chciał dezynfekować ulice od LGBT
Nowa rola Dariusza Mateckiego. Wcześniej chciał dezynfekować ulice od LGBT (Agencja Gazeta)
dic7cwu

W ubiegłym tygodniu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie zorganizowała konferencję prasową. Tematem spotkania było tworzenie łąk kwietnych w mieście, jednak największą uwagę mediów przyciągnęło to, kto się pojawił się na spotkaniu.

Jak informował wSzczecinie.pl, w wydarzeniu wziął udział Przewodniczący Zachodniopomorskiego Zarządu Regionalnego Solidarnej Polski Dariusz Matecki, który jest również radnym miejskim z klubu PiS. Matecki przedstawił się mediom jako pracownik Centrum Informacji Lasów Państwowych.

Portal Oko.press zaznacza z kolei, że wcześniej Dariusz Matecki nie był związany z Lasami Państwowymi. Natrafiono jednak na informację, że wziął udział w pielgrzymce leśników do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w czerwcu 2020. Jak wynika z komunikatu ze strony zielonogórskiej RDLP, Matecki reprezentował tam Ministerstwo Środowiska.

dic7cwu

Portal informuje także, że do zadań Mateckiego będzie należeć m.in. "promocja i kształtowanie pozytywnego wizerunku Lasów Państwowych oraz popularyzacja wiedzy leśnej". Oko.press podkreśla jednocześnie, że na stanowisko, na którym zatrudniono Mateckiego, nie został ogłoszony konkurs.

Zobacz też: "Oni są niesamowici". Piękne słowa o Powstańcach

Kontrowersyjny radny, bloger i pracownik resortu. Kim jest Dariusz Matecki?

Dariusz Matecki jest nie tylko politycznym działaczem związanym z obozem Zjednoczonej Prawicy, lecz również prawicowym blogerem. Aktywnie pomagał wiceministrowi sprawiedliwości Patrykowi Jakiemu w kampanii w wyborach samorządowych w Warszawie. Jak ustaliła Wirtualna Polska był zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie jego zadaniem było zachwalanie działalności resortu.

W przeszłości o Mateckim zrobiło się także głośno za sprawą happeningu dotyczącego środowisk LGBT. W 2019 roku chciał urządzić "dezynfekcję" ulic Szczecina. Wcześniej miał być tam zorganizowany Marsz Równości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dic7cwu

Podziel się opinią

Share
dic7cwu
dic7cwu
Więcej tematów