Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Konkurs na lokal dla przyszłych przedsiębiorców

Do 23 kwietnia można zgłaszać się do czwartej odsłony programu "Lokal na start". To propozycja dla biznesowych debiutantów i przedsiębiorców z niedługim stażem, którzy mogą starać się o lokal na warunkach przystępniejszych niż dyktowane przez rynek.

Dąbrowa Górnicza. Miasto po raz czwarty oferuje wynajęcie lokali na działalność gospodarczą [po atrakcyjnej stawce.Dąbrowa Górnicza. Miasto po raz czwarty oferuje wynajęcie lokali na działalność gospodarczą [po atrakcyjnej stawce.Źródło: Pixabay
d3j6yot
d3j6yot

"Lokal na start" jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat. Warunkiem koniecznym jest prowadzenie działalności na terenie Dąbrowy Górniczej.

Aby otrzymać wsparcie chętni muszą przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Dąbrowa Górnicza. Lokale po preferencyjnej stawce

Miasto wytypowało jedenaście lokali, znajdujących się w śródmieściu, Gołonogu i Strzemieszycach o powierzchni od 18 m kw. do 212 m kw. Ten największy może zostać podzielony i wynajęty w mniejszych częściach. Łącznie da się z niego wydzielić siedem odrębnych pomieszczeń. Stawki najmu wahają się od 2,50 zł do 15 zł netto/m kw. Obowiązywać będą przez dwa lata, a w trzecim roku zostaną podniesione o 40 procent. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy mogą skorzystać z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który zapewniania kompleksowe i bezpłatne wsparcie, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm funkcjonujących od niedawna. Konkursowe propozycje oceni jury, na czele którego stoi prezydent miasta. Oferty można składać do 23 kwietnia, a laureatów poznamy do końca kwietnia. Formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniami powinien zostać wypełniony komputerowo, podpisany odręcznie i w formie skanu przesłany na adres: biuro@inkubator-dabrowa.pl

Strajk pielęgniarek. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3j6yot
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j6yot
Więcej tematów