Czym dziś żyją Polska i świat?

Stołeczna policja na konferencji prasowej przedstawi "Kulsona", policjanta, który stał się słynny po Marszu Niepodległości, a w stolicy Filipin kończy się szczyt ASEAN - Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej. To też ostatni punkt podróży prezydenta USA Donalda Trumpa po Azji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja zdecydowała się ujawnić twarz funkcjonariusza o pseudonimie "Kulson".
Policja zdecydowała się ujawnić twarz funkcjonariusza o pseudonimie "Kulson". (WP.PL, Fot: Obywatele RP)

Poznamy "Kulsona"

- Odpowiadając na liczne prośby informujemy, że odbędzie się konferencja prasowa i "Kulsona" będzie można poznać osobiście - zapowiada Katarzyna Montewska z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. W ostatnich dniach wszyscy słyszeli o "Kulsonie", a jednocześnie pojawiały się głosy, że to postać fikcyjna, wymyślona na bieżące potrzeby. Konferencja policji o godz. 11, a relacja w naszym serwisie.

Pożegnanie Piotra Szczęsnego

Bliscy i przyjaciele pożegnają dzisiaj Piotra Szczęsnego, który podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w proteście przeciwko rządom PiS. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie. Rodzina prosi, aby uroczystość przebiegła w ciszy i bez eksponowania symboli politycznych. Będą tam kamery WP.

Dwudniowe posiedzenie Senatu

Izba wyższa parlamentu zajmie się m.in. nowelizacją ordynacji podatkowej, a zmiany mają pomóc chronić podatników przed nieuczciwymi kontrahentami. Senatorowie dyskutować będą też o zmianach w ustawie o ewidencji ludności, która zakłada utrzymanie obowiązku meldunkowego oraz wprowadzenie od 1 stycznia 2018 roku możliwości zameldowania się przez internet. Senat zajmie się też zmianą w prawie ruchu drogowym.

Rząd też o przedsiębiorcach

Również rząd na wtorkowym posiedzeniu zajmie się projektami dotyczącymi gospodarki, a przygotowanymi przez Mateusza Morawieckiego. To m.in. Prawo przedsiębiorców, ustawi o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy. Po posiedzeniu zapowiedziana jest konferencja premier Beaty Szydło, która podsumować ma dwa lata swoich rządów.

O oszustwach podatkowych w PE

Z kolei od debaty na temat oszustw podatkowych rozpocznie się drugi dzień sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Deputowani będą również rozmawiać o praworządności na Malcie i o sprawach gospodarczych w relacji z Chinami.

Trump wraca do domu

W Manili kończy się szczyt Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, w którym wezmą udział także przedstawiciele USA, Rosji, Australii i Korei Południowej. Będzie to też ostatni dzień podróży po Azji prezydenta USA Donalda Trumpa.

Polub WP Wiadomości