Czy to się dzieje naprawdę? Joanna Mucha z PO krytykuje opozycję i mówi z uznaniem o PiS

Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej pochwaliła PiS. Tylko trochę, ale jednak. - W jednym czy dwóch przypadkach zaproponowali nawet w miarę trafne rozwiązania - powiedziała. Dodała przy tym, że "opozycja cały czas nie zrozumiała, dlaczego przegrała".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka PO uważa, że opozycja nadal nie widzi problemów
Posłanka PO uważa, że opozycja nadal nie widzi problemów (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
WP

Joanna Mucha zaskakuje wywiadem dla "Krytyki Politycznej". - To nie jest czas na polityków tworzących bon moty. Odmawiam uczestniczenia w polityce, która polega na doktoryzowaniu się z PiS-ologii - wyjaśniła posłanka PO.

Według niej posłowie Prawa i Sprawiedliwości rozpoznali niektóre ważne problemy społeczne i "w jednym czy dwóch przypadkach zaproponowali nawet w miarę trafne rozwiązania". Oceniła, że "opozycja nadal nie widzi tych problemów".

Mucha rozmawia z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem

WP

Posłanka pytana o założenia programowe dla partii opozycyjnych, które przygotowała, powiedziała, że w jej przekonaniu pod tym programem "mogą się podpisać naprawdę wszyscy. Platforma, Nowoczesna, a nawet partia Razem". Jej zdaniem odrzucenie tych propozycji oznaczałoby przegraną "w wyborach samorządowych i parlamentarnych".

Dodała także, że "jeśli ktoś zakłada, że trup PiS-u sam przypłynie Wisłą, to niech nie liczy, że wydarzy się to przy okazji najbliższych wyborów".

Tak polscy politycy mówią po angielsku - zobacz wideo

WP

Mucha zdradziła, że rozmawiała na temat swoich założeń programowych z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem. - Dla mnie stworzenie dużej formacji opozycyjnej, którą spaja idea demokracji, ale w której różnimy się między sobą w szczegółach programowych, to przywrócenie idei parlamentaryzmu (...) Parlament to rozmowa - tłumaczyła.

Wcześniej posłanka Platformy Obywatelskiej obwieściła, że przygotowała założenia programu dla opozycji na najbliższe 25 lat. Dodała, że ma zamiar przedstawić go liderom partii opozycyjnych. - To ciekawy materiał, pewnego rodzaju spojrzenie w przyszłość - ocenił inicjatywę Grzegorz Schetyna. Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Sławomir Neumann był wobec pomysłu klubowej koleżanki dość krytyczny.

WP

Sam Grzegorz Schetyna, pytany o propozycję Muchy uznał, że to "ciekawy materiał". - Bardziej oceniłbym go jako wizję, pewnego rodzaju spojrzenie na przyszłość - dodał przewodniczący PO. - To taki zarys programu. Przekażemy go do komisji programowej, bo przygotowujemy program na 21 października - podkreślił.

Polub WP Wiadomości
WP
WP