Trwa ładowanie...
d34isq5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czy Polacy czują się w Polsce bezpieczni? Sonda WP.PL

Poczucie bezpieczeństwa Polaków w kraju w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie jest podzielone - wynika z internetowej ankiety Wirtualnej Polski. Głosy rozkładają się w podobnych proporcjach, po ok. 50 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak rozkładają się głosy internautów biorących udział w ankiecie WP.PL
Tak rozkładają się głosy internautów biorących udział w ankiecie WP.PL (WP.PL)
d34isq5

52,45 proc. internautów deklaruje, że w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie nie czuje się w Polsce bezpiecznie. Przeciwne deklaracje składa aż 47,55 proc. użytkowników sieci.

Internetowa ankieta Wirtualnej Polski została przeprowadzona w dniach 22-30 lipca br. Wzięło w niej udział 15081 internautów.

Sytuacja na Ukrainie jest bardzo napięta. We wtorek Barack Obama poinformował o nowych sankcjach nałożonych na Rosję. Powiedział, że USA mają dowody ostrzałów Ukrainy z rosyjskiego terytorium, a także zdjęcia satelitarne, na których widać, że Rosja gromadzi przy granicy z Ukrainą znaczne siły i sprzęt wojskowy. Ostrzegł, że "jeśli Rosja będzie nadal szła tą drogą, to koszty ponoszone przez nią będą rosnąć".

d34isq5

Z zadowoleniem wypowiedział się o podobnych krokach podjętych przez UE, co według niego oznacza, że Europejczycy tracą cierpliwość do prezydenta Władimira Putina. Wcześniej we wtorek ambasadorzy państw UE uzgodnili w Brukseli serię ekonomicznych sankcji przeciwko Rosji.

17 lipca br. we wschodniej Ukrainie rozbił się Boeing 777 należący do Malaysia Airlines, lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Katastrofa była efektem trafienia samolotu przez rakietę typu ziemia-powietrze. Wiele wskazuje na to, że została wystrzelona przez prorosyjskich separatystów z dostarczonej im przez Rosjan przenośnej wyrzutni typu Buk. Wśród 298 ofiar było 193 Holendrów.

Źródło: WP.PL,PAP

d34isq5

Podziel się opinią

Share

d34isq5

d34isq5
Więcej tematów