Trwa ładowanie...
d2iqqg7

Czuwanie ruchu "Odnowa w Duchu Świętym" na Jasnej Górze

Około 100 tys. wiernych, w przeważającej mierze ludzi młodych, uczestniczyło w sobotę na Jasnej Górze w całodziennym czuwaniu ruchu "Odnowa w Duchu Świętym".

Share
d2iqqg7

Pod Szczytem Jasnogórskim w Częstochowie zebrały się wspólnoty i grupy modlitewne przybyłe z całej Polski i kilku innych krajów europejskich.

Modlitewne czuwanie jest świętem radości, pełnym śpiewu i muzyki, którymi wielbi się Boga, a hasło "Przyjdź, Duchu Święty" jest wezwaniem do nawrócenia się i odnowy życia.

Jasnogórskie czuwanie przedstawicieli tego ruchu należy do największych spotkań religijnych w roku. Wśród charyzmatycznych jego animatorów, przemawiających z klasztornych wałów był w tym roku o. Fio Mascarenas, jezuita przybyły z Indii.

"Odnowa w Duchu Świętym" nie jest formalną organizacją, a ruchem religijnym, którego członkowie akcentują potrzebę osobistego kontaktu z Bogiem i wartość osobistego przeżycia religijnego.

Pierwsze polskie wspólnoty "Odnowy" powstały przed 25 laty w Poznaniu. Ogólnopolskie czuwania na Jasnej Górze odbywają się od roku 1983. (ajg)

d2iqqg7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iqqg7
d2iqqg7
Więcej tematów