WP

Częstochowa: wiceprezydent miasta zatrzymany. Potrącił 10-latka i uciekł?

Wiceprezydent Częstochowy Mirosław S. został zatrzymany przez policję. W środę zarejestrowany na niego samochód potrącił 10-letniego rowerzystę. Kierowca auta zbiegł z miejsca wypadku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceprezydent Częstochowy został zatrzymany przez policję
Wiceprezydent Częstochowy został zatrzymany przez policję (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
WP

W środę około godziny 18.00 w podczęstochowskiej miejscowości Nierada toyota potrąciła 10-letniego chłopca. Kierowca auta nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy rannemu dziecku.

"Ustalono, że samochód należy do Mirosława S. Tego samego dnia wieczorem policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, ale nie zastali go w domu. Zastali go dzisiaj rano. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu" - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

WP

Prokurator prowadzący te sprawę polecił zatrzymanie Mirosława S. Zostanie on przesłuchany w piątek. Wtedy też prawdopodobnie zapadnie decyzja o tym, czy zostaną mu przedstawione zarzuty.

Obecnie trwają czynności ze świadkami zdarzenia. Trwa też przegląd zapisu z wideorejestratora jednego z samochodów znajdującego się w pobliżu miejsca wypadku, który zarejestrował potrącenie chłopca.

10-latek, który został potrącony, jest w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

WP

Źródło: polskieradio24.pl, interia.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP