Trwa ładowanie...

Częstochowa: wiceprezydent miasta zatrzymany. Potrącił 10-latka i uciekł?

Wiceprezydent Częstochowy Mirosław S. został zatrzymany przez policję. W środę zarejestrowany na niego samochód potrącił 10-letniego rowerzystę. Kierowca auta zbiegł z miejsca wypadku.

Share
Częstochowa: wiceprezydent miasta zatrzymany. Potrącił 10-latka i uciekł?
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2x5tn0

W środę około godziny 18.00 w podczęstochowskiej miejscowości Nierada toyota potrąciła 10-letniego chłopca. Kierowca auta nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy rannemu dziecku.

"Ustalono, że samochód należy do Mirosława S. Tego samego dnia wieczorem policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, ale nie zastali go w domu. Zastali go dzisiaj rano. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu" - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Prokurator prowadzący te sprawę polecił zatrzymanie Mirosława S. Zostanie on przesłuchany w piątek. Wtedy też prawdopodobnie zapadnie decyzja o tym, czy zostaną mu przedstawione zarzuty.

d2x5tn0

Obecnie trwają czynności ze świadkami zdarzenia. Trwa też przegląd zapisu z wideorejestratora jednego z samochodów znajdującego się w pobliżu miejsca wypadku, który zarejestrował potrącenie chłopca.

10-latek, który został potrącony, jest w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: polskieradio24.pl, interia.pl

d2x5tn0

Podziel się opinią

Share
d2x5tn0
d2x5tn0
Więcej tematów