Trwa ładowanie...

Częstochowa: Rasistowski atak na sprzedawcę kebabów. "Ty czarny skur….Co robisz w tym kraju?"

Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie zdemolowania baru i pobicia obywatela Egiptu przez dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat. Przyczyną ataku były pobudki rasistowskie.
Share
Pijani mężczyźni pobili sprzedawcę kebabów i zdemolowali jego lokal
Pijani mężczyźni pobili sprzedawcę kebabów i zdemolowali jego lokalŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Tomasz Pietrzyk
d4ib0iu

Do ataku doszło pod koniec marca ub.r. Dwóch młodych mężczyzn podeszło do budki z kebabem i zaczęło wyzywać mieszkającego w Polsce od 7 lat Ezada M. "Ty czarny skur... Nie lubimy Arabów, bo śmierdzą... Co robisz w tym kraju, my nie lubimy czarnych Arabów" - usłyszał obywatel Egiptu.

Dominik K. i Damian S. odeszli, ale po chwili wrócili i zaczęli okładać kijem od szczotki pracownika baru - informuje wyborcza.pl. Oprócz tego zdemolowali także lokal, niszcząc m.in. lodówkę i frytkownicę. Kilka godzin później mężczyźni zostali zatrzymani przez policję. Byli pijani i pod wpływem środków odurzających.

Według zeznań świadków 22 i 25-latek wcześniej zwyzywali mieszkającego od 30 lat w Polsce Syryjczyka. Do winy przyznał się jedynie Dominik K., poprosił też o dobrowolne poddanie się karze. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Z kolei Damian S. w został ukarany na 10 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata.

d4ib0iu

Państwo Nelcowie ochrzcili swoje 16. dziecko. Prezydent Duda na uroczystości

Mężczyźni będą również pod nadzorem kuratora. Mają zakaz nadużywania alkoholu i środków odurzających. Zapłacą także po 1,5 tys. zł kary i 2 tys. odszkodowania dla Ezada M. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: wyborcza.pl

d4ib0iu

Podziel się opinią

Share
d4ib0iu
d4ib0iu
Więcej tematów