Trwa ładowanie...
dja3o4l

Czerwona strefa w Krakowie. Szkoła tańca organizuje kurs i imprezę na 150 osób

Czerwoną strefą objęto Kraków w sobotę 17 października. Mimo to jedna ze szkół tańca organizuje weekendowy kurs tańca połączony z imprezami. W wydarzeniu będzie mogło wziąć nawet 150 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czerwona strefa w Krakowie. Mimo obostrzeń szkoła tańca organizuje kurs i zabawę / foto ilustracyjne
Czerwona strefa w Krakowie. Mimo obostrzeń szkoła tańca organizuje kurs i zabawę / foto ilustracyjne (Unsplash.com)
dja3o4l

"Cracow Bachata Connection", tak nazywają się warsztaty tańca towarzyskiego połączone z imprezą, które organizuje krakowska szkoła tańca "LOFToDANCE". "Będzie z nami Warszawa, Poznań, Wrocław, Lublin, Łódź, Kraków, Katowice. Będziesz i Ty?!" - zachęcają organizatorzy w wydarzeniu na Facebooku.

Kurs rozpoczyna się w piątek 23 października o godz. 22 i trwać ma do 4 rano. Na sobotę zaplanowano warsztaty ze znanymi instruktorami tańca i nocny "practis", czyli imprezę dla uczestników. Z kolei w niedzielę odbędą się kolejne warsztaty.

Łukasz Ryś właściciel placówki w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" podkreślił, że szkoły tańca nie są objęte obostrzeniami epidemicznymi. W związku z tym ich działalność jest w tym momencie w pełni legalna. - Warsztaty taneczne będą odbywały się w kilku salach, ale owszem uczestnicy będą mogli się pomiędzy nimi przemieszczać - zaznaczył, dodając, że w wydarzeniu nie weźmie udziału więcej niż 150 osób.

dja3o4l

Koronawirus w Polsce. Zamęt po słowach Mateusza Morawieckiego. Marcin Ociepa: wyrwane z kontekstu

Właściciel podkreślił jednocześnie, że przygotowania do takiego eventu trwają około roku i zaangażowany jest w to sztab ludzi. - Oczywiście, że obawy są, ale musimy myśleć o tym, jak przetrwać. Dzięki takim wydarzeniom pracę mają tancerze, instruktorzy, recepcjonistki - zaznaczył Ryś.

Entuzjazmu nie podziela jedna w krakowskich lekarek, która w liście do "GW" napisała, że w tym przypadku wystarczy jedna osoba z COVID-19, aby przekazać wirusa dalej. - Z puntu widzenia nauki tańca i poznawania ludzi to świetna sprawa, ale z punktu widzenia rozprzestrzeniania się wirusa to katastrofa! - podkreśliła.

dja3o4l

Czerwona strefa. Jakie ograniczenia obowiązują?

Przypomnijmy, że od soboty 17 października Kraków objęty został czerwoną strefą. Zgodnie z obowiązującymi restrykcjami liczba osób w placówkach handlowych uzależniona jest od wielkości sklepu: dla sklepów o powierzchni do 100 m2 - 5 osób na kasę, a dla sklepów powyżej 100 m kw. powierzchni - 1 osoba na 15 m kw.

Ponadto, w strefie czerwonej obowiązuje zakaz organizacji imprez okolicznościowych m.in. wesel i konsolacji. Współzawodnictwo sportowe, zajęcia i wydarzenia sportowe są organizowane bez udziału publiczności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

dja3o4l

Podziel się opinią

Share
dja3o4l
dja3o4l
Więcej tematów