Trwa ładowanie...
d25z57s

Czego internauci chcą od rządu

(inf. własna)

d25z57s
d25z57s

W poniedziałek 19 listopada w gmachu Sejmu RP odbędzie się II Forum Internet Obywatelski, na którym omawiane będą zagadnienia związane z rolą Internetu w nowoczesnym społeczeństwie.

Celem spotkania będzie przede wszystkim wypracowanie Kanonu Informacji Publicznej. Ma on na celu zachęcenie przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej do umieszczenia w sieci WWW dokumentów najbardziej przydatnych obywatelom - internautom.

Internet Obywatelski zaproponował listę 10 najbardziej poszukiwanych dokumentów urzędowych w Internecie. Organizatorzy Forum chcą, aby w Internecie znalazły się m.in. baza głosowań parlamentarzystów w Sejmie i Senacie, baza wyroków NSA, plany budżetu centralnego oraz budżetów poszczególnych ministerstw i agend rządowych, a także raporty z ich wykonania.

Zdaniem pomysłodawców listy, obywatele powinni móc się dowiedzieć z Internetu także, kto zasiada w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, jakie niebezpieczne środki chemiczne wykorzystywane są w polskich zakładach, co i za ile sprzedano w ramach prywatyzacji, a także jak wyglądają strategie rozwoju poszczególnych województw.

d25z57s

Internet Obywatelski chce, aby administracja rządowa umieściła w sieci zintegrowane informacje nt. dostępnych w Polsce środków pomocowych i zagranicznych stypendiów. Wreszcie - internauta powinien mieć możliwość dowiedzenia się z Internetu, kto jest kim w polskiej administracji oraz skontaktowania się z każdym jej pracownikiem do poziomu dyrektorów departamentów.

Pomysłodawcy listy chcieliby, aby w jej ustalaniu wzięli udział również internauci. Prosimy wszystkich o prezentowanie swoich uwag w opiniach pod tą informacją, a także głosowanie na stronach Internetu Obywatelskiego - www.egov.pl.

d25z57s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25z57s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj