Trwa ładowanie...

Czas wystąpień Sarkozy'ego w mediach będzie liczony

Francuska Naczelna Rada Mediów Audiowizualnych (CSA) zrównoważy od września czas antenowy przysługujący w radiu i telewizji rządzącej prawicy prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego i opozycji - poinformowały media. Od tej pory czas wystąpień głowy państwa będzie liczony.

Czas wystąpień Sarkozy'ego w mediach będzie liczonyŹródło: AFP
dlscfm4
dlscfm4

Ograniczenia przewagi prezydenta Sarkozy'ego pod względem przyznanego mu czasu antenowego domagała się od dłuższego czasu francuska opozycja na czele z socjalistami. Dotychczas media elektroniczne obowiązywała metoda podziału czasu antenowego na trzy części: jedna część przysługiwała rządowi, druga - rządzącej większości, a trzecia - opozycji parlamentarnej. Według tych przepisów, czas wystąpień prezydenta był teoretycznie nieograniczony, gdyż nie był w ogóle liczony.

Nowa reguła przewiduje, że wystąpienia prezydenta w radiu i telewizji, dotyczące francuskiej polityki wewnętrznej będą brane pod uwagę w tej statystyce i wliczane do czasu przysługującego rządzącej większości. Podwyższy to automatycznie czas oddany dyspozycji politykom opozycyjnym.

- Czas antenowy przysługujący opozycji nie będzie mógł być mniejszy od łącznego czasu wykorzystywanego przez szefa państwa i większość prezydencką - ogłosiła po wtorkowym posiedzeniu CSA.

Politycy Partii Socjalistycznej przywitali z zadowoleniem decyzję Rady, widząc w niej ograniczenie "wszechobecności medialnej" prezydenta Sarkozy'ego. Także rządząca Unia na Rzecz Ruchu Ludowego (UMP) skomentowała z uznaniem orzeczenie CSA, nazywając ją "decyzją mądrą i zgodną z wzorcową Republiką, jakiej życzy sobie Nicolas Sarkozy.

dlscfm4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlscfm4
Więcej tematów