Trwa ładowanie...
djiltkf

Czarne listy lokatorów

Lokatorzy, którzy zalegają z płaceniem
czynszu, mogą trafić na czarne listy - ostrzega "Metropol".

djiltkf
djiltkf

W blokach na poszczególnych piętrach są wywieszane informacje dotyczące zadłużenia mieszkańców. Wyszczególnione są numery mieszkań lub nawet inicjały dłużników. Te praktyki nie są zabronione przez prawo. W myśl ustawy o obronie danych osobowych, zabronione jest jedynie wymienianie lokatorów z imienia i nazwiska.

Każdy lokator ma prawo wiedzieć, kto w bloku nie płaci. Takie dane z imienia i nazwiska są udostępniane mieszkańcom w siedzibie administracji. Zakaz dotyczy jedynie ich podania do wiadomości publicznej - usłyszeli dziennikarze w Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyka, w której pojawiły się czarne listy z wielkością zadłużeń lokatorów.

Jesteśmy zobowiązani dbać o interes lokatorów. Wywieszanie takich list powoduje, że mieszkańcy zaczynają rozmawiać między sobą na ten temat. Ludzie poczuwają się do obowiązku spłaty długu - mówi zastępca prezesa Energetyki Sylwester Mirecki.

Nieuregulowanie płatności odbija się na całej wspólnocie - podkreśla dziennik. Dziura w budżecie hamuje rozwój osiedla i jest barierą np. przy podjęciu decyzji o remoncie czy wymianie okien w bloku.

Szczegółowe listy są przyczyną konfliktów między lokatorami. Jeśli spis pojawia się na każdym piętrze, grono "podejrzanych" zmniejsza się do kilku rodzin. Nietrudno o wzajemne oskarżenia. Mogą one doprowadzić do spłaty długu przez przyciśniętego do muru sąsiada albo stać się przyczynkiem do sąsiedzkiej wojny - komentuje "Metropol". (PAP)

djiltkf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djiltkf
Więcej tematów