Trwa ładowanie...
diodqn6

Czarna seria Ukrainy. Zabito pułkownika SBU

Pułkownik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy został zabity w eksplozji zaimprowizowanego ładunku wybuchowego w okręgu donieckim. To kolejne w krótkim czasie zabójstwo oficera ukraińskich służb.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarna seria Ukrainy. Zabito pułkownika SBU
(WP.PL)
diodqn6

Ofiarą ataku w Konstantinowce niedaleko Doniecka został pułkownik Jurij Woznyj, szef lokalnych struktur SBU. Do zamachu doszło we wtorek, jednak dopiero w środę jego śmierć została oficjalnie potwierdzona przez władze.

Do zabójstwa oficera doszło w ten sam dzień, kiedy w centrum Kijowa zabity został inny oficer ukraińskich służb specjalnych, Maksym Szapował. Szapował, pułkownik wywiadu wojskowego GUR zginął w wybuchu samochodu pułapki. Władze zakwalifikowały ten czyn jako akt terrorystyczny.

diodqn6

Być może nie był to jedyny zamach na przedstawiciela władz Ukrainy tego dnia. Według niepotwierdzonych informacji do nieudanej próby zamachu na dowódcę ukraińskich sił specjalnych doszło w mieście Chmielnicki na zachodzie Ukrainy. W marcu tego roku bomba umieszczona w samochodzie zabiła zaś innego oficera SBU w Mariupolu.

Również we wtorek - w przeddzień ukraińskiego święta konstytucji - miał miejsce zmasowany atak hakerski, który sparaliżował działanie banków, poczty, sieci energetycznych i komputerów w administracji rządowej.

Żadne ze zdarzeń nie zostało jeszcze wyjaśnione. Tropy większości z nich prowadzą jednak do Rosji.

diodqn6

Podziel się opinią

Share

diodqn6

diodqn6
Więcej tematów