Trwa ładowanie...
d2b73mv

Cytat Grzegorza Schetyny podbija sieć. "Czas na pokazywanie programu przyjdzie po wyborach, a nie teraz"

W piątek w wywiadzie Grzegorz Schetyna stwierdził, że nie czas mówić o związkach partnerskich. W sobotę ze sceny apelował już, by koniecznie je wprowadzić. Ciekawe, a jednak to inny cytat lidera PO obiega właśnie sieć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna, lider PO.
Grzegorz Schetyna, lider PO. (East News)
d2b73mv

Zacznijmy od chronologii, bo jest ona w tym przypadku kluczowa. W piątek rano przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna był gościem "Salonu Politycznego Trójki". Prowadząca rozmowę zapytała polityka: "Czy w programie szerokiej Koalicji Obywatelskiej, jeśli ona będzie szeroka, nie będzie tych punktów w programach poszczególnych koalicjantów, które budzą kontrowersje i emocje, takich jak związki partnerskie?"

- Absolutnie nie będzie i to mówię z pełną odpowiedzialnością - odpowiedział Grzegorz Schetyna. - Jeśli chodzi o związki partnerskie też? Realizację aborcji? Tego nie będzie? - dopytywała zaskoczona dziennikarka. - Na pewno nie będzie - dodał lider Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna przedstawia główne punkty programu Koalicji Obywatelskiej

d2b73mv

Dzień później (w sobotę 13 lipca) Schetyna przemawiał z kolei podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej. Ze sceny podkreślał: "Związki partnerskie, najwyższy czas je wprowadzić". - Ostatnio już nawet pewna starsza pani w niewielkim mieście powiedziała do mnie w tej sprawie tak: dajmy ludziom żyć, co nam to przeszkadza – dodał. Zamieścił także wymownego tweeta.

Zobacz także: Gowin mocno o Schetynie: nie jest ekspertem od ekonomii

Schetyna: Dzisiaj najważniejsza jest kampania

Analizując wykluczające się, ale wypowiedziane dzień po dniu deklaracje lidera Platformy Obywatelskiej, internauci natrafili jednak na jeszcze ciekawszy fragment wypowiedzi Schetyny. W wywiadzie udzielonym w piątek Radiowej Trójce mówił także o tym, że czas na pokazywanie programu opozycji przyjdzie... po wyborach.

d2b73mv

- My nie jesteśmy jedną partią, tylko kilkoma partiami, środowiskami i grupami. Chodzi o to, żeby znaleźć to co wspólne i stanąć koło tego i mówić wspólnym głosem o wspólnych zasadach programowych. I tak będziemy robić - powiedział. - Natomiast będziemy się różnić, ale na te wszystkie rzeczy i pokazywanie oraz podkreślanie swojego programu przyjdzie czas później, po wyborach, a nie teraz. Dzisiaj najważniejsza jest kampania wyborcza i jeden polityczny głos - dodał. Cała rozmowa tutaj.

"Program po wyborach? Czyli to, co było przedstawione wczoraj, to historie z mchu i paproci?" - pytają internauci.

Źródło: Trójka Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b73mv

Podziel się opinią

Share
d2b73mv
d2b73mv
Więcej tematów