Trwa ładowanie...

"Cynizm i szyderstwa z Kościoła". Mocne kazanie arcybiskupa o aborcji i Unii

Abp Marek Jędraszewski wygłosił w Kalwarii Zebrzydowskiej kazanie, w którym mocno skrytykował Unię i zwolenników aborcji. - To, co głosi Kościół, spotyka się z cynizmem i szyderstwem, pojęcie prawdy wypierane jest przez postprawdę - mówił.
Share
"Cynizm i szyderstwa z Kościoła". Mocne kazanie arcybiskupa o aborcji i Unii
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Mateusz Skwarczek
ddqzoi8

Słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z piątkowego kazania przytacza portal gazetakrakowska.pl. Do wiernych zwrócił się tuż przed rozpoczęciem drogi krzyżowej.

Duszpasterz zdecydowanie potępił wartości utożsamiane z Unią Eurpoejską. - Do tych wartości, w interpretacji wielu osób, należy prawo kobiety do tego, by zabijać własne dziecko - mówił oburzony. -Są kraje, uważające się za państwa prawa, w których do więzień trafiają obrońcy życia. Pamiętamy sprawę profesora Chazana, który został zwolniony z kierowania kliniką , bo nie chciał zabić dziecka. Właśnie dlatego, że nie chciał zabić dziecka. (...) To, co głosi Kościół, spotyka się z cynizmem i szyderstwem, pojęcie prawdy wypierane jest przez postprawdę. Nie liczy się żadne uczciwie dążenie do prawdy, a Europa chce o Chrystusie zapomnieć - cytuje jego słowa portal.

Wierni mieli komentować, że jego kazanie było dużo ostrzejsze od tego, wygłoszonego rok wcześniej przez kard. Stanisława Dziwisza. Ten nawoływał wówczas do zaprzestania "wojny polsko-polskiej".

ddqzoi8

Podziel się opinią

Share
ddqzoi8
ddqzoi8
Więcej tematów