Trwa ładowanie...

Ćwiczenia wojskowe. "Wielkie manewry" dla uczniów. Rząd zapowiada

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Obrony Narodowej chcą zorganizować "wielkie manewry wojskowe dla dzieci i młodzieży" - podaje Onet. Ćwiczenia mają służyć zwiększeniu wiedzy uczniów i uczennic na temat zagrożeń dla bezpieczeństwa Polski, a także zachowań w przypadku ich wystąpienia.

Manewry wojskowe dla młodzieży. Rząd przedstawia planManewry wojskowe dla młodzieży. Rząd przedstawia planŹródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
d3j04x6
d3j04x6

Resort edukacji wraz z resortem obrony narodowej chcą wspólnie przeprowadzić manewry wojskowe dla dzieci i młodzieży. Te mają być odpowiedzią na "palącą potrzebę zorganizowania takich działań".

Manewry wojskowe dla dzieci i młodzieży. Szczegóły

Jak podaje Onet, szkolenia dla uczniów mają odbyć się w maju. Zadaniem Ministerstwa Obrony Narodowej ma być zorganizowanie żołnierzy do przeprowadzenia szkoleń a zadaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej - dzieci i młodzieży, którym szkolenie zostanie udzielone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niszczył auta na parkingu. Wszystko nagrały kamery

Ministra Barbara Nowacka podkreśla, że manewry wojskowe dla uczniów nie mają na celu wywołania strachu u dzieci i rodziców a poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa.

d3j04x6

- Współpracujemy z Ministerstwem Obrony Narodowej bardzo intensywnie nad tym, żeby szybko poprawić wiedzę młodych ludzi. Jeden z poważniejszych zarzutów do naszych poprzedników jest taki, że oni tyle mówili o patriotyzmie, tyle wykrzykiwali, jak to oni kochają Polskę, a zapomnieli o tym, żeby przygotować młode osoby, dzieci i młodzież, na sytuacje kryzysowe. Co to jest za patriotyzm, jak się nie uczy młodych, jak bronić siebie, jak zadbać o otoczenie, jak bronić ojczyzny? Czym jest obrona cywilna? Jest też ochroną innych, ochroną ludności, a tego praktycznie nie wprowadzono - wyjaśnia, cytowana przez Onet.

Manewry wojskowe dla uczniów to początek działań

Poza wspomnianymi ćwiczeniami wojskowymi, MEN chce zająć się reformą programu nauczania. Od 1 września w klasach 1-3 wprowadzone mają zostać zajęcia z pierwszej pomocy.

Ponadto resort zwrócił się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o przygotowanie się do przeglądu schronów w szkołach. Jak podaje ministra Nowacka, celem tego działania ma być zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. - Chodzi o to, żeby dzieci były bezpieczne, żeby młodzież była bezpieczna i żeby ta młodzież umiała powiedzieć też starszym, gdzie się schronić - przekazał szefowa MEN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3j04x6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j04x6
Więcej tematów