Trwa ładowanie...

COVID-19. Rząd przygotowuje kolejne obostrzenia

Według ekspertów w drugiej połowie września wzrośnie liczba zakażeń koronawirusem. Poziom zachorowań może osiągnąć nawet tysiąc przypadków dziennie. Jeśli tak będzie, rząd szykuje się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń.

Share
Adam Niedzielski
Adam Niedzielski Źródło: GETTY, fot: NurPhoto
d2dvv67

Nawet tysiąc zakażeń koronawirusem dziennie może nastąpić w drugiej połowie września. Tak wynika z prognoz przekazanych we wtorek 31 sierpnia przez Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia. Jak jednak dodał, jeśli poziom nie przekroczy tej granicy, to wprowadzanie obostrzeń będzie bezprzedmiotowe.

- Nasze najnowsze prognozy - cały czas zastrzegając, że są obarczone bardzo dużym ryzykiem - mówią o tym, że poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy dopiero w drugiej części września i myślę, że poniżej tego poziomu prowadzenie dyskusji na temat zaostrzeń jest po prostu bezprzedmiotowe - powiedział Niedzielski cytowany przez PAP.

Na razie obecnie obowiązujące restrykcja zostały przedłużone do końca września.

d2dvv67

Zobacz również: Powrót dzieci do szkół w czasie pandemii. Resort ma plan B? Piontkowski zabrał głos

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia będą strefowe

- Jeżeli chodzi o to, co będzie działo się dalej, zależy to od rozwoju sytuacji epidemicznej - zapowiedział Adam Niedzielski. 

Jak dodał szef resortu zdrowia, ministerstwo ma przygotowany "model definiowania stref na poziomie powiatowym". Rząd na razie wstrzymuje się z jego wdrożeniem, czekając na to, jak będzie się rozwijała sytuacja pandemiczna.

d2dvv67

A ta się pogarsza. Wedle informacji ministerstwa zdrowia z 31 sierpnia, wzrost przypadków zachorowań na COVID-19 sięgnął ponad 20 procent w ciągu tygodnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2dvv67

Podziel się opinią

Share
d2dvv67
d2dvv67
Więcej tematów