Trwa ładowanie...
dzpqj62

Coraz więcej zachorowań na odrę. Choroba się rozprzestrzenia

W województwie mazowieckim potwierdzono już 34 przypadku zachorowań na Odrę. W stolicy choroba zaatakowała już siedem osób. Najwięcej zgłoszeń zanotowano w powiecie pruszkowskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odra na Mazowszu dotknęła już 34 osób
Odra na Mazowszu dotknęła już 34 osób (123RF)
dzpqj62

Mimo specjalnie utworzonych, darmowych punktów szczepień, wciąż wzrasta liczba chorych na odrę na Mazowszu. W Warszawie zanotowano już siedem przypadków zakażenia i wszystkie dotyczą osób dorosłych. Cztery z nich to Polacy, dwoje to Ukraińcy i jeden Wietnamczyk - informuje "Super Express".

Największym ogniskiem choroby jest powiat pruszkowski z 23 przypadkami. Aż 16 z nich to dzieci. W trzech przypadkach na odrę zachorowały już wcześniej szczepione osoby. Do zdrowia wróciło już 17 chorych. Dane dotyczą zgłoszonych przez lekarzy przypadków podejrzeń i zachorowań na odrę do 9 listopada włącznie.

dzpqj62

W związku z tym, że wirus zatacza coraz szersze kręgi, wśród polityków pojawił się pomysł szczepienia obcokrajowców przyjeżdżających do Polski. Od początku roku na odrę zachorowały 144 osoby, w porównaniu do 58 rok wcześniej. Choroba dotknęła też pięć osób na Pomorzu. Odrę potwierdzono też u jednego z uczniów w województwie lubelskim.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzpqj62

Podziel się opinią

Share

dzpqj62

dzpqj62
Więcej tematów