Trwa ładowanie...

Coraz więcej zachorowań na odrę w Polsce. Politycy chcą szczepić obcokrajowców ze wschodu

Wirus odry zatacza coraz szersze kręgi. Choroba pojawia się wśród osób nieszczepionych i przyszła do naszego kraju z zagranicy. Polacy zarażają się od przyjeżdżających Ukraińców. Politycy twierdzą, że obcokrajowcy powinni być szczepieni.
Share
Politycy chcą szczepień dla cudzoziemców przybywających do Polski ze wschodu
Politycy chcą szczepień dla cudzoziemców przybywających do Polski ze wschoduŹródło: iStock.com, Fot: kadirkaplan
d3j8rlp

Od początku roku w Polsce na odrę zachorowało w Polsce 144 osoby. W poprzednim roku na analogicznym etapie chorych było jedynie 58. Chorują przede wszystkim przyjeżdżający do naszego kraju Ukraińcy. Od nich zarażają się rodacy. Politycy w rozmowie z "Super Expressem" uważają, że cudzoziemców ze wschodu należy szczepić.

- Obcokrajowcy, którzy przebywają i pracują na stałe w Polsce powinni być objęci opieką zdrowotną i obowiązkiem szczepień ochronnych jak każdy Polak. Trzeba obejmować jak największą populację cudzoziemców - uważa były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. - Warto zwracać uwagę na szczepienia. To zadanie dla medycyny pracy - wtóruje Władysław Kosiniak-Kamysz.

d3j8rlp

Główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas mówi, że trwają prace nad zmianą przepisów i nie wyklucza większej kontroli nad przybywającymi do Polski ze wschodu pracownikami. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że wszystkie przypadki odry są zawleczone. - Nie mamy w Polsce rodzimej odry. To pokazuje skuteczność szczepień. Inaczej zachorowań byłoby więcej - tłumaczy.

Zobacz także: Historie pewniej choroby. "Nigdy bym nie uwierzyła, że mogę stawiać żagle, szorować pokład"

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j8rlp

Podziel się opinią

Share
d3j8rlp
d3j8rlp
Więcej tematów