Trwa ładowanie...

Coraz więcej ofiar przestępstw internetowych

Wzrasta liczba przestępstw popełnianych w sieci. Wyciek poufnych danych osobowych. Wyzwiska i pomówienia. W skrajnych przypadkach nawet kradzieże osobowości. Jak donosi "Dziennik Polski" użytkownicy sieci coraz częściej muszą korzystać z pomocy informatyków śledczych.

Coraz więcej ofiar przestępstw internetowychŹródło: Jupiterimages
d12wwlh
d12wwlh

Wśród internautów rośnie jednak świadomość, iż mogą dochodzić oni swoich praw. Tak przynajmniej twierdzi Przemysław Krejza z laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery. Laboratorium bada m.in. przypadki wyciekających z sieci danych czy kradzieży tożsamości.

Częstymi ofiarami stają się osoby, które zostawiły swój numer na stronie internetowej. Niejednokrotnie padają one ofiarami żartów lub odbierają smsy z pogróżkami.

W internecie dochodzi również do walk między konkurencyjnymi firmami. Pracownicy jednej firmy zamieszczają na stronach drugiej niepochlebne, lub niezgodne z prawdą opinie.Oczernianie w internecie jest również formą zemsty za zwolnienie. - Strony internetowe z tego typu treściami zabezpieczamy dla celów dowodowych - mówi Przemysław Krejza. - Trzeba działać szybko, zanim taki wpis zostanie usunięty. Nieraz po usunięciu dowodu zniesławienia nie można było wykazać winy - dodaje.

d12wwlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12wwlh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj