Trwa ładowanie...
d46y2yu

Coraz więcej nadużyć policjantów. Łapówki głównym problemem

Blisko co drugie przestępstwo popełniane przez polskich policjantów dotyczy korupcji. Skala procederu jest coraz poważniejsza. W ubiegłym roku takich sytuacji było o prawie 100 więcej niż poprzednio.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci częściej trafiają też za kratki
Policjanci częściej trafiają też za kratki (East News, Fot: Damian Klamka)
d46y2yu

Raport Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji pokazuje, że coraz więcej nadużyć popełnianych przez policjantów dotyczy pieniędzy. W 2017 r. było to 360 przestępstw, prawie o 100 więcej. Łapówki w ubiegłym roku stanowiły blisko połowę zarzutów. Jeszcze rok wcześniej problem dotyczył co trzeciego funkcjonariusza - informuje "Rzeczpospolita".

Wzrost nastąpił również w ogólnej liczbie popełnianych przestępstw. Było ich 328, o 69 więcej niż w 2016 r. Policjanci częściej też trafiali za kratki, co świadczy o tym, że nadużycia, które popełniali, były poważne. W ubiegłym roku było ich 48, podczas gdy 12 miesięcy wcześniej 14. Przestępstwa dotknęły nawet elitarnej CBŚP, która walczy ze zorganizowanymi gangami. Aż 29 funkcjonariuszy dostało zarzuty (poprzednio ośmiu).

d46y2yu

W 2017 r. 42 policjantów było podejrzanych o bicie czy znęcanie się nad przesłuchiwanymi i zatrzymanymi. To wynik podobny do tego z 2016, gdzie takich przypadków było 46. Mniej było za to aktów oskarżenia za przemoc na służbie. Tutaj spadek z 45 do 25. Dwukrotnie wzrósł za to odsetek mundurowych z zarzutami za przemoc domową - do 21.

*Zobacz także: Eksperyment ministra Błaszczaka. Niedowidzący w Żandarmerii Wojskowej *

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46y2yu

Podziel się opinią

Share

d46y2yu

d46y2yu
Więcej tematów