Trwa ładowanie...
d3es5mb
d3es5mb

Co zrobić, gdy nie odwiedził nas rachmistrz?

Zastępca Generalnego Komisarza Spisowego profesor Janusz Witkowski powiedział w sobotę, że osoby, do których nie dotarł rachmistrz podczas przeprowadzania obchodu przedspisowego powinny zgłosić to do Gminnego Biura Spisowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3es5mb

Podczas zakończonego w środę obchodu rachmistrzowie umawiali się z obywatelami na termin przeprowadzenia właściwego spisu.

Narodowy Spis Powszechny i Powszechny Spis Rolny rozpoczynają się w najbliższy wtorek i potrwają do 8 czerwca.

Profesor Janusz Witkowski powiedział, że rachmistrz może się do nas zgłosić na umówienie terminu dokonania spisu 21 maja, czyli w pierwszym dniu rozpoczęcia właściwego spisu.

d3es5mb

Zastępca Generalnego Komisarza Spisowego przyznał, że dotarły do niego informacje o przypadkach, że rachmistrz dokonywał spisu już podczas obchodu przedspisowego. Zdarzało się, że robił to na prośbę osoby, która wiedziała że nie będzie mogła być spisywana we właściwym terminie - wyjaśnił zastępca Generalnego Komisarza Spisowego.

O przypadkach dokonywania takiego spisu z inicjatywy rachmistrza, przed właściwym terminem jego rozpoczęcia, czyli przed 21 maja, powinniśmy zawiadomić właściwe nam Gminne Biuro Spisowe - dodał.

W stosunku do tych rachmistrzów, którzy naruszyli prawo i spisali nas wcześniej mają być wyciągnięte konsekwencje.

Profesor Witkowski podkreśla, że rachmistrz może nam zadawać pytania wyłącznie zawarte w formularzu spisowym, nie może pytać ani o dochody, ani o wyznanie, czy stan zdrowia.

Udział w spisie jest obowiązkowy, za odmowę uczestniczenia w nim grozi grzywna. (and)

d3es5mb

Podziel się opinią

Share

d3es5mb

d3es5mb
Więcej tematów