Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+9
13-10-2016 (01:42)

Co najmniej 20 osób zginęło w eksplozji samochodu pułapki

• Co najmniej 20 osób, głównie rebeliantów, zginęło w wybuchu samochodu pułapki, do którego doszło na północy Syrii, tuż przy granicy z Turcją
• Poinformowała agencja Reutera, powołując się na relacje świadków zdarzenia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co najmniej 20 osób zginęło w eksplozji samochodu pułapki
(PAP/EPA, Fot: SYRIAN ARAB NEWS AGENCY)
WP

Do zamachu doszło przy zajezdni samochodowej, niedaleko przejścia granicznego Bab al-Salam, które znajduje się między syryjskim Aleppo a turecką prowincją Kilis. Kontrolują je rebelianci z Wolnej Armii Syryjskiej (WAS), którzy wspierają Turcję w operacji o kryptonimie "Tarcza Eufratu" mającej na celu m.in. oczyszczenie turecko-syryjskiego pogranicza z bojowników tzw. Państwa Islamskiego (IS).

Według relacji świadków zdarzenia dziesiątki rannych przewieziono do szpitala w mieście Azaz.

To niejedyny atak, do którego doszło w ostatnim czasie w pobliżu granicy turecko-syryjskiej. W ubiegły czwartek zamachowiec-samobójca z IS wysadził się niedaleko kontrolowanego przez syryjską opozycję przejścia Atmeh, zabijając 25 osób.

WP

Zobacz także: Przerażające świadectwo wojny w Syrii

WP
WP