Trwa ładowanie...
dzk3ov1

Ciężki dzień Mariana Banasia. Agenci CBA wynieśli z jego mieszkania pudła z dokumentami

Funkcjonariusze CBA w środę weszli do mieszkań Mariana Banasia. Przeszukanie w warszawskim lokum prezesa NIK trwało kilka godzin. Agenci zabezpieczyli pudła z dokumentami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA wkroczyło w środę do mieszkań Mariana Banasia
CBA wkroczyło w środę do mieszkań Mariana Banasia (Newspix.pl, Fot: Wolf)
dzk3ov1

Akcja CBA rozpoczęła się w środę ok. południa. Do warszawskiego mieszkania Mariana Banasia weszli funkcjonariusze. Przeszukanie trwało kilka godzin - podał "Fakt".

Funkcjonariusze wyszli z kamienicy z pudłami pełnymi dokumentów i teczek. Sfotografowano 4 osoby. Prezes NIK był w mieszkaniu podczas przeszukania. Opuścił je dopiero po zakończeniu działań CBA.

Newspix.pl
Podziel się

Przeszukanie miało związek ze śledztwem dotyczącym oświadczeń majątkowych szefa NIK. Funkcjonariusze wkroczyli również do m.in. mieszkania córki Banasia i pokoju hotelowego jego syna. Pełnomocnik prezesa Izby zapowiedział zażalenie na czynności prokuratury i CBA.

dzk3ov1

Zobacz też: Apel Borysa Szyca ws. TVP. Mocny komentarz Michała Kamińskiego

CBA i Marian Banaś. Przeszukania w 20 lokalizacjach

Szef Najwyższej Izby Kontroli napisał list do marszałek Sejmu. "Takie działanie organów ścigania jest bez precedensu, bowiem oznacza możliwość naruszenia niezależności konstytucyjnego, naczelnego organu kontroli państwowej" - uważa Banaś. Apeluje do Elżbiety Witek o "podjęcie stosownych działań w tej sprawie".

dzk3ov1

Działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego nazwał "bezprawnymi i bezpodstawnymi".

Śledztwo ws. szefa NIK prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku. Jej rzecznik Paweł Sawoń poinformował, że czynności były prowadzone w związku z postępowaniem ws. składania fałszywych zeznań i uszczuplenia podatku od osób fizycznych. Do przeszukań CBA doszło w 20 lokalizacjach.

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzk3ov1

Podziel się opinią

Share

dzk3ov1

dzk3ov1
Więcej tematów