Trwa ładowanie...

Ciała żony nigdy nie odnaleziono. Były policjant Marek G. skazany

Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał byłego policjanta Marka G., oskarżonego o zabójstwo swojej żony, na 25 lat więzienia. Proces był poszlakowy. Ciała kobiety nigdy nie udało się odnaleźć.
Share
Marek G. skazany.
Marek G. skazany.Źródło: East News
d29dg4y

Finał szokującej zbrodni sprzed lat. Policjant winny zabójstwa żony. We wrześniu 2018 roku informowaliśmy, że mężczyznę skazano na 15 lat więzienia. Prokurator i oskarżyciele posiłkowi domagali się jednak podniesienia kary do 25 lat. Teraz sąd apelacyjny zdecydował, że wyrok z I instancji powinien być surowszy.

"Obrona chciała uniewinnienia, przekonując, że śmierć Anny G. nie jest niepodważalnym faktem, a kategoryczne przyjęcie, że kobieta nie żyje, jest błędem. W opinii obrońców, Anna mogła wyjść z domu po kłótni z mężem i zaginąć, bo rozpoczęła nowe życie" - informuje polsatnews.pl.

d29dg4y

Przypomnijmy, że Marek G. został uznany winnym zabójstwa, którego dokonał kilka lat wcześniej. Sąd uznał, że były policjant dopuścił się zabicia żony. W uzasadnieniu wyroku podano, że istnieje "nieprzerwany łańcuch poszlak" pozwalający wymierzyć karę mężczyźnie.

Zamordowaną żonę byłego policjanta, Annę G., po raz ostatni widziano 7 lipca 2012 r. Tego dnia małżonkowie mieli się pokłócić o zdradę mężczyzny z koleżanką z komendy - inną policjantką. Śledczy uznali, że kobieta w tym dniu nie odeszła od mężczyzny, a została przez niego pobita i zamordowana. Ciała Anny G. do tej pory nie odnaleziono.

Zobacz także: Zdanowska odchodzi ze sztabu PO. Joanna Mucha spróbuje ją zatrzymać

- W tej sprawie nie ma żadnych wątpliwości, że oskarżony dopuścił się zabójstwa swojej żony z zamiarem bezpośrednim – powiedziała teraz sędzia Karina Maksym. Jak dodała, Marek G. zaplanował zabicie żony, która stała na jego drodze do zbudowania nowego związku z kochanką.

d29dg4y

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29dg4y

Podziel się opinią

Share
d29dg4y
d29dg4y
Więcej tematów