Trwa ładowanie...

Chwile grozy. Dziecko krztusi się i traci oddech. Nagle przychodzi ratunek [WIDEO]

W jednym z supermarketów w Iławie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Małe dziecko nagle zaczęło się dusić. Na ratunek od razu ruszyła policjantka, która robiła zakupy w czasie wolnym od służby.

Share
Chwile grozy. Dziecko krztusi się i traci oddech
Chwile grozy. Dziecko krztusi się i traci oddech Źródło: Mazurska Policja
d3hg5f1

Do lokalnego marketu w Iławie wybrała się matka z kilkunastomiesięcznym dzieckiem. Chłopiec siedział w wózku, który stał obok kobiety wybierającej produkty ze sklepowej półki.

Nagle jednak spokojne popołudnie zmieniło się w chwile grozy. Dziecko połknęło kawałek ciastka i zaczęło się dusić.

Błyskawiczna sytuacja

W sklepie było w tym czasie głośno. Mama dziecka próbowała mu pomóc, jednak nie przynosiło to skutku. Na szczęście zauważyła to sierż. szt. Karolina Jachowska, która w czasie wolnym też robiła zakupy w tym miejscu.

d3hg5f1

Bez chwili wahania wzięła chłopca na ręce i zaczęła udzielać mu pierwszej pomocy: najpierw wyjęła z ust części ciastka, pochyliła dziecko głową ku dołowi i klepiąc w plecy próbowała odblokować mu drogi oddechowe.

Nie było czasu do stracenia, ponieważ takie zadławienie może szybko skończyć się tragedią. Całe zdarzenie nagrała kamera sklepowego monitoringu.

Szczęśliwe zakończenie

Po sprawnej interwencji dziecko na szczęście zaczęło samodzielnie oddychać. Wtedy policjantka przekazała je przerażonej mamie.

d3hg5f1

Obsługa sklepu wezwała na miejsce zespół karetki pogotowia, by upewnić się, że z chłopcem wszystko w porządku. Medycy po przybyciu zbadali dziecko i uznali, że jest całe i zdrowie. Maluch wrócił w objęcia rodziny.

Bohaterska policjantka rozpoczęła służbę w 2003 r. Od 2018 pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Iławie w Zespole ds. Wykroczeń i Profilaktyki Społecznej.

Policjantka Komenda Powiatowa Policji w Iławie
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Iławie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3hg5f1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hg5f1
d3hg5f1
Więcej tematów