Trwa ładowanie...

Chiny: kara za "selfie" na stole operacyjnym

Wyjątkowym brakiem wrażliwości popisał się zespół chirurgów i pielęgniarek jednego ze szpitali w chińskim mieście Xi'an. Kilkanaście osób postanowiło zrobić sobie "pamiątkowe" zdjęcia z pacjentem na stole operacyjnym w tle. Jeden z medyków wrzucił zdjęcia do internetu, teraz całej grupie grozi wyrzucenie ze szpitala.

Share
Chiny: kara za "selfie" na stole operacyjnym
Źródło: AFP
d104icx

O sprawie napisał lokalny dziennik "Xi'an Evening News". Na jednym ze zdjęć widać chirurga unoszącego dłoń w geście zwycięstwa. Grupa wyraźnie zadowolonych chirurgów i pielęgniarek pozowała do zdjęć z pacjentem leżącym na stole operacyjnym. Na innym zdjęciu w tle grupy widać proces zszywania operowanego człowieka.

Post użytkownika AsiaOne.

d104icx

Zdjęcia wywołały oburzenie opinii publicznej. Szpital opublikował już oficjalne przeprosiny. Sfotografowany personel medyczny za karę pozbawiono trzech miesięcznych pensji. Wszyscy medycy otrzymali także oficjalne upomnienia. Niejako w ich obronie szpital tłumaczył, że zdjęcia wykonano podczas ostatniego zabiegu w starej sali operacyjnej przed przeniesieniem lekarzy do nowego bloku, a zdjęcia miały pozostać w prywatnych archiwach lekarzy.

Zobacz również wideo: Śmierć na stole operacyjnym w szpitalu

d104icx

Podziel się opinią

Share
d104icx
d104icx
Więcej tematów