Trwa ładowanie...
d2l1fom

Chcieli porwać Włocha dla okupu. Akcja CBŚP

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali sześć osób, które mają odpowiadać za przygotowywanie porwania włoskiego biznesmena. Przy podejrzanych znaleziono broń, paralizator i kajdanki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcieli porwać Włocha dla okupu. Akcja CBŚP
Chcieli porwać Włocha dla okupu. Akcja CBŚP (cbsp.policja.pl)
d2l1fom

Śledczy nie ujawniają jak wpadli na trop planów gangsterów. Według ustaleń służb, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli przygotowywać się do uprowadzenia obywatela Włoch, który prowadzi międzynarodową działalność gospodarczą. Do przestępstwa miało dojść prawdopodobnie w celu wymuszenia na nim lub członkach jego rodziny kilkuset tysięcy złotych okupu.

Policjanci zatrzymali sześć osób jednocześnie na terenie województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego oraz lubelskiego. Cztery osoby usłyszały w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie zarzuty dot. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przygotowania do uprowadzenia osoby, w tym dwóm z nich przedstawiono zarzut kierowania tą grupą.

Czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Dwaj pozostali mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadka.

   cbsp.policja.pl
(cbsp.policja.pl)

Śledczy podkreślają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

d2l1fom

Źródło: cbsp.policja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l1fom

Podziel się opinią

Share
d2l1fom
d2l1fom
Więcej tematów